Online
Teklif

caniasERP Başarı Hikayeleri / Altan Hidrolik

1989 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında sektörlerin önde gelen firmalarına üretim yapan Altan Hidrolik, caniasERP ile birlikte daha yönetilebilir ve daha verimli bir yapıya kavuştu.

Bize Altan Hidrolikten’den bahseder misiniz?

Fabrika Müdürü Selami Ersu: Altan Hidrolik, 1989 yılında İstanbul’da kuruldu. 10.000 m2 kapalı alana sahip olan Altan Hidrolik, yurtiçi ve yurtdışında Otomotiv ve savunma sanayi, İş Makinesi, Araç Üzeri Ekipman, İnşaat, Demir Çelik Fabrikaları ve Endüstriyel Üretim Tesisleri gibi sektörlerin önde gelen firmalarına üretim yapmaktadır. 
Altan Hidrolik, 2017 yılında 342. ARGE merkezi olmuş ve 22 kişilik mühendislik ekibiyle Ar-Ge çözümleri üreterek, 30 civarında global firmanın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

ERP seçim süreci ve proje hakkında bilgi verir misiniz?

Proje Yöneticisi Merve Özbıyık: Dünyada ekonomik koşullar hızla değişerek rekabet ortamını da şekillendirirken, Altan Hidrolik olarak, süreçlerimizin entegrasyonu, verimlilik ve etkin kurum yönetimi için doğru bir araca gereksinim duyduk. Tüm ihtiyaçlarımıza yanıt verebilecek en doğru araç için çalışmalarımızı başlattık.
Çalışmalarımız sırasında, ERP uygulayıcıları arasından firmamızın ölçeğine uygun ve esnek çözümler üretenler ile görüşmeler gerçekleştirdik. 
Görüşmelerimiz ve oldukça değer verdiğimiz referansların olumlu görüşleri sonucunda caniasERP’nin Altan Hidrolik için en uygun çözüm olduğuna karar verdik.
caniasERP’nin Altan Hidrolik için en doğru çözüm olduğu kararını vermemizin ardından, bir yıl gibi kısa bir sürede projenin tüm modüllerini devreye aldık.  
Şu anda Satış, Satın Alma, MRP, Finans, CRM, Maliyet, Üretim, Stok Yönetimi, Kalite, Servis ve Bakım ile beraber KPI’yı aktif olarak kullanıyoruz. Halihazırda U2 ara versiyon geçiş sürecindeyiz. 
caniasERP’nin entegre ve modüler yapısı, Altan Hidrolik’in ihtiyaçlarına uygun biçimde tasarlanabilir ve ölçeklenebilir olması ile raporlama ve analiz konusundaki başarısı şirketimizin hedeflere ulaşması noktasında avantaj sağladı. 

caniasERP’nin KPI ekranlarının firmanıza katkılarından bahseder misiniz?

İnsan Kaynakları ve İdari İşler Uzmanı Nilüfer Tanç: Altan Hidrolik hedefler doğrultusunda çalışanlara prim verme usulüne dayanan bir yönetim anlayışına sahiptir. Dolayısıyla süreçlerin performans göstergeleri bizler için oldukça büyük önem taşıyor. caniasERP öncesinde Excel’de manuel olarak tuttuğumuz çizelgeler, caniasERP KPI ekranları ile daha doğru rakamlara ulaşmamızı sağlayarak, gerekli aksiyonların alınması kolaylaştırdı. 

Ayrıca, otomotiv sektörünün bir gereği olarak girdiğimiz denetimlerde KPI ekranlarının büyük avantaj sağladığını gördük.  Önceden her departmanın yöneticisinden aldığımız veriler ile hareket ederken, caniasERP sayesinde istediğimiz veriyi doğrudan sistemden alabiliyoruz. 

caniasERP’nin BSC Modülü altyapısıyla Altan Hidrolik için geliştirilen KPI ekranları ile daha doğru ve güvenilir rakamlara ulaştık.

caniasERP sonrasında departmanınızda yaşadığınız değişikliklerden bahseder misiniz?

Satış ve Pazarlama Müdürü Erdem Şahin: Doğru rakamlar Altan Hidrolik için oldukça büyük önem taşıyor. Hizmet sağladığımız sektör gereği her ürün için ayrı ürün ağacı ve rota oluşturmak bizlere zaman kaybettiriyordu. caniasERP’nin satış modülünde Altan Hidrolik için geliştirilen konfigürasyon ekranı sayesinde ürün ağacı ve rota olmadan farklı kombinasyonlar ile sipariş ve iş emri oluşturarak zamandan tasarruf edebiliyoruz. 

Ayrıca caniasERP’nin CRM modülü ile satış ekibimizin ziyaret hedefleri, müşteri görüşme detayları ve Müşteri performans analizleri daha yönetilebilir bir yapı kazandı. 

caniasERP ile birlikte satış süreçlerimiz daha net rakamlara kavuştu. Analizlerimizi çok rahat ve doğru bir şekilde yapabiliyor, tekliflerimizi ve siparişlerimizi kolaylıkla yönetebiliyoruz. 

AR-GE Sorumlusu Günay Karakuz: caniasERP ile Ar-Ge bünyesinde gerçekleştirdiğimiz tüm projeler daha sistemli bir hal alırken, daha öncesinde sıklıkla yaşadığımız evrak kaybetme gibi durumlarla karşılaşmıyoruz. Ayrıca projede çalışanları takip edebiliyor ve bu sayede maliyet tasarrufu yapabiliyoruz.

Fabrika Müdürü Selami Ersu: Üretim planlamanın zeminini oluşturan ürün ağacı, rota ve iş emirleri caniasERP ile birlikte daha yönetilebilir ve takip edilebilir bir yapıya kavuştu. 

Sürecimizi planlarken, caniasERP sayesinde hangi ürünün ne kadar sürede hazırlandığını bilerek hareket edebiliyor olmamız, üretim süreçlerimizi daha verimli hale getirdi. 

caniasERP’nin üretim modülünü devreye almamızın ardından verimlilik analizleri, kapasite kullanımı, fire-hurda oranlarının takibi, bakım takibi gibi süreçlerin izlenilebilirliği kolaylaştı.

Depo ve Sevkiyat Sorumlusu Gürbüz Keskin: caniasERP’nin MRP modülü sayesinde malzeme ihtiyaç analizlerinin müşteri talepleri ile uyumlu olmasını sağlayan etkin bir stok yönetimine kavuştuk. Altan Hidrolik’te MRP şube bazında yönetiliyor. caniasERP ile geliştirilen Simülasyon MRP yapısı sayesinde her şube kendi malzeme ihtiyaç planlamasını etkin ve hatasız bir şekilde yapabiliyor.
caniasERP ile birden fazla iş emri seçip parti numarasına ve FIFOya göre toplama emri çıkartabiliyoruz. Bu sayede kullanıcı hatalarını minimize ederek, barkod ve el terminalleri yardımıyla hızlı ve güvenli bir yapıya kavuştuk.
caniasERP’nin el terminali ve barkod uygulamaları ile depodan talep edilen malzemeye dair tüm detayları tek bir ekrandan, mobil olarak görüntüleyebiliyor ve malzemenin hangi rafta olduğu bilgisine anında ulaşabiliyoruz. 

caniasERP’yi başka firmalara tavsiye eder misiniz? Neden?


Genel Müdür Tevfik Altan: Standart uygulamaların ötesinde bir terzi gibi şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler yapabileceğiniz, esnek ve entegre bir süreç yönetimi sağlayan caniasERP’yi ölçeği fark etmeksizin tüm firmalara tavsiye ederim.

Altan Hidrolik başarı hikayesi videosunu izlemek için tıklayın >>  Altan Hidrolik caniasERP Başarı Hikayesi

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele