Online
Teklif

caniasERP Başarı Hikayeleri / Başbuğ Group

1974 yılında Ford Anadol marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satışı ile ticaret hayatına başlayan, bugünse Avrupa’nın önde gelen otomotiv ana sanayi üreticilerinin de dahil olduğu 80’in üzerinde markanın distribütörlüğünü yaparak yolculuğuna devam eden Başbuğ Group, iş süreçlerini caniasERP ile yönetiyor. caniasERP sayesinde her geçen gün büyümeye devam eden Başbuğ, global olarak 63’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor.

 

Başbuğ Group Hakkında

1974 yılında Ford Anadol marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satışı ile ticaret hayatımıza başladık. Bugün ürün çeşitliliğini artırmış bir şekilde, Avrupa’nın önde gelen otomotiv ana sanayi üreticilerinin de dahil olduğu 80’in üzerinde markanın distribütörlüğünü yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz.

Başbuğ Group olarak, 2015 yılında bünyemize kattığımız ASEL firması ile sigorta tedariği noktasında, pazarda yer alan tüm araç gruplarına parça değişimi konusunda destek veriyoruz.

Bugün gelinen noktada, Başbuğ Group ülke genelinde 4 şubesi ile 81 ile hizmet veriyor. Global olarak 63’ten fazla ülkeye ihracat yaparak, her geçen gün büyümeye de devam ediyor.

ERP Seçim Süreci

Her geçen gün büyümemizden kaynaklı oluşan sistemsel yavaşlık, çalışmalarımızda büyük sorun oluşturuyordu. Ayrıca, sistem geliştirme tarafında da ciddi sıkıntılar yaşamaya başladık.

Birimlerimizden gelen geliştirme taleplerini karşılayarak, performansı artırmak üzere, yetersiz kalan ERP yazılımımızı değiştirmeye karar verdik. Bu kararı vermemizin ardından, daha önce kullandığımız ERP yazılımında tıkandığımız noktaları tespit ettik. Eski sistemimizdeki kusurlar, yeni sistemimizde istediklerimizin bir haritasını çıkardı ve bu harita ile sektörde bilinen tüm ERP firmaları ile görüşmeler yaptık.

Neden caniasERP?

Tüm firmalar içerisinde esnek yapısı, yazılım geliştirme ortamının müşteriye açık olmasının yanında kullanıcı deneyiminin oldukça iyi olması, çoklu dil desteği, veri tabanı ve platformunun bağımsız olması gibi özellikleriyle diğerlerinden ayrılan caniasERP’yi seçtik.

Proje Hakkında

2016 yılının ilk çeyreğinde başladığımız geliştirme sürecinin ardından, caniasERP projesini 2017 yılının başında devreye aldık. Geçişin ilk döneminde kullanıcılardan gelen soruları karşılaştırmalı bir şekilde yanıtlayarak ilerledik. Sonraki aşamada ise iş süreçlerimizi daha da hızlandırmaya yönelik talepler için bir havuz oluşturduk. Şu anda bu havuz içinden talepleri öncelik sırasına göre değerlendiriyoruz.

Süreç boyunca proje yönetim şablonuna sıkı sıkıya bağlı kaldık. IAS ve Başbuğ Group olarak uyumlu bir şekilde çalıştık ve bu uyumlu çalışmanın bir sonucu olarak, projeyi oldukça kısa bir sürede canlıya aldık.

Proje Detayı

caniasERP ile ihracat süreçlerimiz daha sistematik bir yapı kazanırken aynı zamanda depo süreçlerimiz ve ekran yetki tanımlamalarına ilişkin süreçler, daha kontrol edilebilir bir yapı kazandı. Sistem hızının artmasıyla birlikte satış tarafında sağlanan adaletli dağıtım, hem çalışanlarımız üzerindeki iş yükünü azalttı hem de müşteri memnuniyeti sağlamamıza yardımcı oldu.

Bütçe Modülü

caniasERP, Muhasebe/Finans noktasında Başbuğ Group’a büyük avantaj kazandırdı. Anlık olarak mevcut durumumuzu net bir şekilde görmemiz, geleceğe dair atacağımız adımlar noktasında bizlere stratejik bir güç sağladı.

Raporlama

Yönetim olarak, stratejik hedeflerimiz doğrultusunda hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok lokasyonlu yapımızı kurarken, raporlama ve izlenilebilirlik bizler için en önemli gündem maddeleri oldu. caniasERP, fazlasıyla önem verdiğimiz bu iki maddeyi sağlamanın yanı sıra hızlı ve esnek yapısıyla A’dan Z’ye tüm süreçlerimizi dijitalleştirme fırsatı sundu.

Günümüzün zorlu rekabet ortamında doğru ERP yazılımı ile hareket etmek istiyorsanız, sağlam, esnek ve her geçen gün geliştirilen yazılım altyapısı ve kullanıcı deneyimi açısından büyük avantaj sağlayan caniasERP’yi ölçeği fark etmeksizin tüm firmalara tavsiye ederim.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele