Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP Başarı Hikayeleri / Biriz Ambalaj

Gaziantep’te 20 bin metrekarelik arazi üzerine kurulu en son teknoloji ile donatılmış üretim tesisi ile ambalaj sektörünün öncü firmalardan biri olan Biriz Ambalaj’ın iş süreçleri, caniasERP ile düzenli, hızlı ve hatasız bir şekilde ilerliyor.

 

Biriz Ambalaj'ı tanıyabilir miyiz?

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alpdoğan: Biriz Ambalaj olarak 2015 yılında yola çıktık ve 40 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman kadromuzla flexible ambalaj sektöründe hizmet vermeye başladık. Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve 20 bin metrekarelik arazi üzerine kurulu son teknoloji üretim tesisimiz, ambalaj sektörünün öncü firmalarından biri olarak sağlam adımlarla yol almaya devam ediyor.

Müşterilerine ürünlerini kaliteli ve zamanında teslim etmeyi ilke edinen firmamız, hizmet anlayışı ile çıtayı en yükseğe taşıyarak sektöründe, dünyadaki ilk 10 kuruluştan biri olmayı hedefliyor. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu bizim için ulaşılabilir bir hedef.

Bize ERP Seçim sürecinizden bahseder misiniz? 

Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Köroğlu: Biriz Ambalaj olarak hedeflerimize ulaşabilmek için bir ERP yazılımına ihtiyacımız olduğu konusunda hemfikirdik. Bu farkındalıkla fabrikamız henüz kuruluş aşamasındayken, Biriz Ambalaj için ‘En Doğru ERP yazılımı’ arayışımız başladı. Tabii, bu arayış sırasında birçok yazılım firması ile görüşme gerçekleştirdik. Ambalaj sektöründe hizmet veren firmaların çoğunun caniasERP’yi tercih ettiğini öğrenince biz de görüşme talep ettik.

Neden caniasERP'i tercih ettiniz?

Finans Müdürü Ali Şiveydinli:  Görüşmemizin ardından, caniasERP’nin ambalaj sektörünün kendine has süreçlerini
yönetebilecek, esnek ve geliştirilebilir bir sisteme sahip olduğunu gördük. Bu özellikleri sebebiyle, iş süreçlerimizi daha verimli yönetebilmek adına caniasERP’yi seçtik. Bunların yanı sıra, yine hizmet verdiğimiz sektöre ait güçlü referans portföyü de bu seçimimizde etkili olan önemli unsurlardan biri.

Biz Biriz Ambalaj olarak bütünsel bir bakış açısıyla yol almayı tercih ediyoruz. Sadece yolun başındaki süreçlerimizi değil, yolun tamamında süreçleri, yani geleceğimizi, birlikte şekillendirebileceğimiz bir yazılım olduğu için caniasERP’yi tercih ettik.

Proje hakkında bilgi alabilir miyiz?

ERP Proje Sorumlusu Mehmet Kadir Kalkan: caniasERP projesi, 2015 yılında başladı. Esnek yapısı ile tüm ihtiyaçlarımıza yanıt verebilen caniasERP’nin neredeyse tüm modüllerini devreye alarak bir yıl gibi kısa bir sürede canlı kullanıma geçtik. Operatörlerin sıcak üretim ve tüketim yaptığı bir sisteme sahip olan Biriz Ambalaj’da, caniasERP ile birlikte doğruluk oranları yüzde 100’ü buldu. Ayrıca izlenebilirlik ve raporlama konusunda da etkin bir yapı oluşturduk. Tüm bunlar ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı açıkça göstermekte.

İhracat Sorumlusu Esin Osanmaz: Ambalaj sektöründe Ürün Bilgi Formu tüm süreçlerin merkezinde yer alır. caniasERP üzerinde geliştirdiğimiz ürün bilgi formu, bize büyük avantaj sağlıyor ve ekranları sayesinde süreçlerimiz düzenli, hızlı ve hatasız bir şekilde ilerliyor.

ERP Proje Elemanı Remziye Çiftçi: caniasERP ürün bilgi formları aracılığıyla her müşteriye özel maliyet çıkarabiliyoruz. Biriz Ambalaj’a özel olarak geliştirilen BRZ Yön ekranı ile ön maliyet hesaplamalarımızı kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. 2018’in başından bu yana Fiili Maliyet çalıştırıyoruz ve bu sayede envanter hareketlerimizi ölçümleyebiliyor, gerçek maliyetimizi net rakamlarla görebiliyoruz.

Üretim Müdürü Ahmet Özcan: caniasERP’nin esnek yapısı üretim açısından da bize büyük avantaj sağladı. Sektörümüzün gerektirdiği üretim aşamalarına ve yapısına göre üretim ekranlarının tamamını özelleştirebildik. Üretim Yönetimi modülü ile ambalaj sektörüne özgü üretim aşamalarını kolaylıkla yönetilebiliyoruz. Üretilen ürünün her bir aşamasına ait kalite kontrol parametreleri sayesinde hata payını en aza indirebiliyoruz.

Kalite Güvence Müdürü Sibel Kara: Bilgiye anında ve sistematik ulaşım bizim sektörümüzde çok önemli. caniasERP ile tüm stok parametrelerimizi anlık olarak görüntüleyebiliyor, hangi ürünün hangi rafta olduğu bilgisine istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Barkod uygulamaları ve el terminalleri sayesinde raf doğruluk oranlarımız oldukça yüksek, depo yönetimimiz ise şeffaf bir yapıda ilerliyor.

İnsan kaynakları Müdürü Atilla Göv: İnsan Kaynakları Yönetimi modülü ile işe alımdan oryantasyona dek uzanan süreci kolaylıkla yönetebiliyoruz. Ayrıca bordro için bize özel geliştirilen ekranlar sayesinde her departmanın maliyetini görebiliyoruz. 

caniasERP'yi başka firmalara tavsiye eder misiniz? Neden?

Yönetim Kurulu Başlanı Mahmut Necip Köroğlu: Üretim yaptığınız firmanız için sektörünüze özel geliştirmeler yapabileceğiniz, kurumsal yapınızı güçlendireceğiniz; esnek, entegre ve sadece bugüne değil geleceğe de çözüm üretebilecek bir ERP yazılımı arıyorsanız, caniasERP’yi tavsiye ederim!
 

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.