Online
Teklif

caniasERP Başarı Hikayeleri / Bisan

1963 yılında faaliyetlerine başlayan Bisan, Türkiye’de hizmet verdiği sektörde ‘Tanınmış Marka’ statüsüne sahip tek bisiklet üreticisi! Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal, sektör fark etmeksizin beklentileri tam anlamıyla karşılayacak bir yazılım arayışı olanlara caniasERP’yi tavsiye ediyor.

 

Bisan hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal: 1963 yılında faaliyetlerine başlayan Bisan, %100 yerli sermaye ile kurulmuş Türkiye’de hizmet verdiği sektörde ‘Tanınmış Marka’ statüsüne sahip olan tek bisiklet üreticisidir. Türkiye’nin ilk bisiklet markası olan Bisan, milyonlarca insanın ilk bisikleti olmuş ve en güzel çocukluk anılarında kendine has bir yer bulmuştur. Bugün 46.000 m2’lik fabrika alanında yeni ve unutulmaz anılara hizmet verebilmek için faaliyetlerine devam etmektedir.

ERP seçim sürecinizden bahseder misiniz?

Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal: 2017 yılında, yeni bir yapılanma sürecine girdik. Bu yeni yapılanma sürecinde teknolojik trendlere tam anlamıyla uyum sağlamak ve dijital dönüşümümüz için doğru aracı aramaya başladık. Arayışımız sırasında hem ekibimizde hem de farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlerimizde kullanılan caniasERP’yi değerlendirdik. caniasERP, diğer yazılımlara nazaran esnek yapısı ve tüm süreçlerimize entegre edilebilir olmasıyla bir adım öne çıktı.

Neden CaniasERP‘yi seçtiniz?

Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal: Türkiye’nin ilk bisiklet fabrikası olmamızın getirdiği sorumlulukla birlikte caniasERP’nin bugün iş süreçlerimize takip edilebilir, ölçülebilir ve daha yönetilebilir bir yapı kazandırdığına inanıyoruz.

Proje Hakkında bilgi verir misiniz?

Bisan IT ve Planlama Sorumlusu Gökhan Göksel: Sektörde uzun yıllar boyunca tecrübe kazanmış IAS danışmanları ve süreçlere hâkim departman sorumlularından oluşan proje ekibimizle Bisan-caniasERP projesi, 2018 yılında başladı. Oldukça kısa bir sürede tüm modüllerimizi devreye aldık. caniasERP’nin esnek yapısı sayesinde her geçen gün değişen ihtiyaçlarımıza göre şekillendirmeye devam ediyoruz.

Şu an Muhasebe, finans, insan kaynakları, satın alma, satış, üretim, depo, CRM modüllerini aktif olarak kullanıyoruz. caniasERP sayesinde üretim aşamasında tek bir ürün kartı ve ürün ağacı ile o ürüne ait tüm varyasyonları yönetebilir hale geldik. Bu durum bizleri her bir varyasyon için tek tek ürün ağacı ve rota oluşturmanın yarattığı iş yükünden kurtararak, ciddi bir avantaj kazandırdı.

Bir sonraki aşamada bugünün ve geleceğin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan e-ticaret için caniasERP ile fark yaratmayı ve ardından üretim aşamasında otomasyon projelerimizi devreye alarak, dijital dönüşüm adına daha sağlam adımlar atmayı hedefliyoruz.

caniasERP Satış Modülü sayesinde Bisan’da ne gibi değişiklikler yaşandı?

Bisan İthalat ve İhracat Müdürü Seçil Nalbant: caniasERP’nin satış modülü sayesinde sektöre özel operasyonlar gerektiren satış süreçlerimizin tamamını hatasız bir şekilde yönetebilir hale geldik. caniasERP’nin raporlamadaki gücü ile sürecin her bir adımını takip edebiliyor ve gereken müdahaleleri doğru zamanda yapabiliyoruz.

caniasERP Finans Modülü sayesinde Bisan’da ne gibi değişiklikler yaşandı?

Bisan Muhasebe ve Finans Uzmanı Serap Güngör:Finans modülü, Bisan için oldukça değerli bir yapı sunuyor. Hata kabul etmeyen finans departmanımızda caniasERP sayesinde gerekli aksiyonları alabiliyoruz. Hızlı ve etkin bir yönetim sunan caniasERP ile finans süreçlerimizin tamamını tek bir ekrandan takip edebiliyoruz.

caniasERP İnsan Kaynakları Modülü sayesinde Bisan’da ne gibi değişiklikler yaşandı?

Bisan İnsan Kaynakları Uzmanı Kübra Sağlam: caniasERP insan kaynakları modülü ile süreçlerimizi etkili bir şekilde yönetebiliyoruz. Bisan’a özel geliştirilen TICKET ekranı ile firma içerisinde iş atamalarını ve bunların takibini yapabilir hale geldik.

caniasERP Raporlama yeteneği ile Bisan’da ne gibi değişiklikler yaşandı?

Bisan Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu Nazlı Doğan: Bisan’da CaniasERP’nin sahip olduğu raporlama yeteneği ile hayatın değiştiğini söyleyebiliriz. Hemen her departmanda daha şeffaf bir yapı kazanmamızı sağlayan raporlarla zamandan ve maliyetten ciddi tasarruf sağladık. Ayrıca, Bisan’a özel olarak geliştirilen planlama ekranı sayesinde ihtiyacımız olan tüm verileri tek bir raporda görüntüleyebiliyoruz.

ERP yazılımı arayışında olan firmalara caniasERP’yi tavsiye eder misiniz?

Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal: Müşterilerinizin hayallerindeki ürünü yaratmanız için birbirinden farklı ve karmaşık iş süreçlerinizi düzenli ve yönetebilir hale getirecek, esnek yapısı ile iş süreçlerinize hızlıca uyum sağlayacak ve sektör fark etmeksizin beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak bir yazılım arayışı içerisindeyseniz caniasERP’yi tavsiye ederim!

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele