Online
Teklif

caniasERP Başarı Hikayeleri / Eltemtek

Enerji sektöründe 35 yılı aşkın tecrübeyle, Türkiye’nin lider mühendislik, proje yönetimi ve danışmanlık şirketlerinden biri olarak hizmet veren Eltemtek, sektör bağımsız olarak beklentileri sonuna kadar karşılayan ve diğer yazılımlarda olmayan esnekliği sunan caniasERP’yi tavsiye ediyor.

 

Eltemtek Hakkında

Enerji sektöründe sahip olduğumuz 35 yılı aşkın tecrübeyle, Türkiye’nin lider mühendislik, proje yönetimi ve danışmanlık şirketlerinden biri olarak hizmet veriyoruz.

Ortaklık yapımızda, Türkiye Elektrik İletim A.Ş, General Electric, TT Ventures ve Mitaş Elektrik gibi ülkemizin önde gelen firmaları bulunuyor.

Eltemtek olarak, elektrik santralleri, trafo merkezleri ve iletim hatları alanlarında verimli projelerin arz güvenliği konusunda teknik ve bilişim altyapısını gerçekleştirerek, Türkiye’de yıllardır yapılamamış kritik projeleri hayata geçirme misyonuyla global alanda da başarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.

ERP Seçim Süreci

Global alanda başarımızı sürdürmek için çağın gereklerine ve teknolojiye tam anlamıyla uyum sağlamamız gerektiği konusunda firma olarak hem fikirdik.

Günden güne büyüyen işletmemizin tüm süreçlerini tek bir çatı altında toplamak, tutarlı bilgi ihtiyacını karşılamak ve bunları esnek raporlarla destekleyerek, geleceğe yönelik daha sağlam adımlar atmak adına dijital dönüşümün en önemli parçası olan doğru ERP yazılımı arayışına girdik.

Neden caniasERP?

Arayışımız sırasında günümüzün yazılım pazarında standart iş süreçlerini ERP seviyesindeki hemen her yazılımda bulabileceğimizi fark ettik. Eltemtek olarak bizlerin arayışı ise işletmemize özgü standart süreçlerin standart modüllerle kolayca entegre olabileceği, açık kaynak kodlu, benzer sektörlerde başarılı olmuş yerli ve milli bir ERP yazılımı yönündeydi.

Tüm bu beklentilerimizi karşılamasının yanında kullanıcı deneyimi açısından avantaj sağlayan ve web tabanlı altyapısı ile bizlere daha çok katkı sağlayabileceğine inandığımız caniasERP’yi seçtik.

Proje Hakkında

2017 yılında canlı kullanıma geçtiğimiz caniasERP- Eltemtek Projesinin ilk fazında Muhasebe Finans, İnsan Kaynakları, Satış, Satınalma ve Proje Takip modüllerini devreye aldık. 2018 yılı itibariyle de daha detaylı olarak, Proje Takip, Maliyet, Bütçe, İş Süreç Yönetimi ve raporlamalar konusunda çalışmalara başladık.

Şu anda Satış, Proje, Muhasebe Finans, İnsan Kaynakları, Satınalma, İş Süreç Yönetimi, Maliyet, Bütçe modüllerini aktif olarak kullanıyoruz.

ERP kullanan bir işletmede başka bir yönetim ya da yardımcı bir programa ihtiyaç olmadığının; daha doğrusu böyle bir programa ihtiyaç duyulması halinde, ERP entegrasyonunun tamamlanmadığının ve yeterli verimlilikte çalışmadığının farkında olan bir yönetimiz. Bu bağlamda, nihai hedefimiz, en basit şirket içi yazışmalardan en komplike proje yönetim raporlamalarına kadar tüm süreçlerimizi ERP sistemi üzerinden takip etmektir.

Proje Modülü

caniasERP PRJ modülü tüm temel modüllerle birlikte çalışarak, teklif aşamasından itibaren etkin bir yönetime kavuşmamızı sağladı ve seçimimizin Eltemtek için doğruluğunu ispatladı. Çünkü, Eltemtek’in temel üretim parametresi; Proje! Bir üretim işletmesi gibi bizler de proje üretiyoruz.

İşin ne kadar sürede ne kadar kaynak kullanılarak, maliyetinin ne kadar olacağını caniasERP’nin teklif, proje yönetimi ve standart maliyet modülleri ile öngörebiliyoruz.

Proje üretiminin kompleks yapısını ERP sistemi ile entegre biçimde yönetmek ve izlemek zor olmanın yanında, aynı zamanda oldukça kritik bir süreç. caniasERP ile bu kritik süreçleri başarılı bir şekilde yönetebiliyoruz.

Bütçe Modülü

caniasERP-Eltemtek projesinin 2019 hedefleri arasında yer alan Bütçe Modülünü şu anda aktif olarak kullanıyoruz.

caniasERP Bütçe modülü, bize istikrarlı bir ortamda anlık olarak mevcut durumumuzu ve geleceğe yönelik operasyonel risklerimiz ve fırsatları değerlendirme imkânı sunarak, farklı simülasyonlar ile geleceği planlama noktasında Eltemtek’e büyük katkı sağladı.

30 yıllık bir firma olarak, rekor karımızı geçen sene elde etmemizde caniasERP’nin bütçe modülünün oldukça büyük bir etkisi var. caniasERP’nin Bütçe ve Proje modüllerinin bize sağladığı aksiyon imkanı ve bilgi sayesinde , 30 yıllık öz sermaye birikimimizin yaklaşık 2.5 katını bu sene kar olarak yazacağız.

Özellikle uzun süreli projelerde doğru maliyet planlamasını yapabilmek için personel bütçemizi, standart maliyet ile entegre ettik. Bu sayede, İnsan Kaynakları departmanımızda da etkin bir yönetime kavuştuk.

İnsan Kaynakları

Personel kapasite kullanım takibi ile hem boş kapasite hem de kapasite üzerinden bir yükleme yapılmasını proaktif şekilde yönetebilir hale geldik.

Bu sayede hangi personelimizin, hangi projede ne kadar çalıştığı bilgisine ve ilgili projenin finansal ve teknik yeterliliğine göre bireysel performans değerlendirmesine ulaşarak, daha objektif kriterlere sahip olduk. En küçük birim başında verimlilikleri ve karlılıkları anlık olarak ölçerek, organizasyonel yapıda gerekli aksiyonları alarak, sosyal sorumluluğu da bir kenara koymadan, optimum çalışmayla faaliyetlerimize devam ediyoruz. caniasERP’nin Eltemtek İnsan Kaynakları departmanına sağladığı faydayı rakamlarla aktaracak olursak; 5 sene öncesinin personel başına karlılığı ile caniasERP ile çalıştığımız geçen senenin personel başına karlılığını kıyasladığımızda %6600 oranında bir fark gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Raporlama

caniasERP içerisinde bulunan satış, muhasebe, finans, proje takip ve insan kaynakları tarafındaki standart raporlar beklentimizin çok üzerinde bir performans sağlıyor.

caniasERP öncesinde 3 haftalık çalışmalar sonucunda elde edebildiğimiz Faaliyet raporlarını, bugün çok daha objektif verilerle tek tıkla ulaşabiliyoruz.

Ayrıca işletme kültürümüze ve faaliyet gösterdiğimiz sektöre özel ciddi mühendislik gerektiren, son derece kompleks yapıdaki raporlarımızı da TROIA üzerinden kolaylıkla oluşturabiliyoruz.

ERP yazılımının size ne sunduğunu biliyorsanız, gerek organizasyon gerek iş yapış biçiminizde ilgili aksiyonları almaya razıysanız, faaliyet gösterdiğiniz sektörden bağımsız olarak beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak ve diğer yazılımlarda olmayan esnekliği size sağlayacak olan caniasERP’yi tavsiye ederim.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele