Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP Başarı Hikayeleri / Saygılı Rulman

1986 yılında ticari hayatına başlayan Saygılı Rulman, Türkiye’nin ve Dünya pazarının Rulman ve Güç Aktarım Ürünleri ihtiyacını karşılayan bir satış ve pazarlama firmasıdır. Bugün 10.000 m2’lik kapalı alanda 13.500 palet kapasiteli bir tesiste hizmet vermektedir. Saygılı Rulman, tüm süreçlerini entegre bir şekilde yönetebildiği ve firmalarına özel geliştirmeler yapabildiği caniasERP yazılımı ile günden güne büyümektedir.

 

Saygılı Rulman’ın Tercihi caniasERP

1986 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünya pazarının Rulman ve güç aktarım ürünleri ihtiyacını karşılayan satış ve pazarlama firması Saygılı Rulman, iş süreçlerinin yönetimi için caniasERP’yi tercih etti. caniasERP’nin kullanılmaya başlanması ile birlikte Saygılı Rulman’nın iş süreçlerindeki pozitif değişimleri her birimin yetkilileri ile konuştuk.

Bize Saygılı Rulman’dan bahseder misiniz?
Gülnihal Saygılı Tekin: Saygılı Rulman, Türkiye’nin ve Dünya pazarının Rulman ve Güç Aktarım Ürünleri ihtiyacını karşılayan bir satış ve pazarlama firması. 1986 yılında 50 m2’lik bir dükkânda ticari hayatına başlayan firma, bugün 10.000 metrekarelik kapalı alanda 13.500 palet kapasiteli bir tesiste, genç yeteneklerle ve dinamik kadrosuyla günden güne büyümekte...

Mevcut kullandığınız ERP sistemini neden değiştirme ihtiyacı duydunuz? 
Gülnihal Saygılı Tekin: Firmamızın günden güne büyümesine bağlı olarak gelişen iş süreçlerine, bir süre sonra mevcut programımız yanıt veremez hale geldi. Bilgilere ulaşamıyor, kontrol edemiyor, rapor ve karar mekanizmalarında sorunlar yaşıyorduk. Tüm bu sorunları çözebilecek, her sürecimizi yönetebileceğimiz modüllere sahip, esnek ve geliştirilebilir bir sistem arayışına girdik. Sektörel deneyimi, yaygın kullanımı, güçlü referans portföyü ve esnek altyapısının sağladığı avantajlar ile arayışımızı noktaladığımız ürün, caniasERP oldu.

caniasERP projesinin Saygılı Rulman’a sağladığı avantajlardan bahsedebilir misiniz? Şu anda projede hangi aşamadasınız?
ERP Yönetmeni Ozan Dükkancı: caniasERP’nin bize sağladığı en büyük avantaj belirsiz ifadeler yerine veriler ve sayılarla konuşabilmemiz oldu. Satış siparişinden faturanın kesilmesine kadar iç ve dış satınalma, depo ve envanter yönetimi, finans ve muhasebe gibi tüm operasyonları birinci fazda devreye aldık. Şuan ise ikinci faz olan B2B ve mobil uygulamalar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda, caniasERP birden fazla program ile yönetilen süreçleri tek bir platformda yönetmemize olanak sağladı. Esnek yapısı sayesinde dilediğimiz raporları hızlı bir şekilde oluşturabiliyoruz. Aynı zamanda bize özel bilgi ve süreçleri standart ekranlara uyarlayabiliyoruz.

caniasERP CRM modülü ile birlikte Saygılı Rulman satış süreçlerinde nasıl bir değişim oldu bilgi verebilir misiniz?

Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çevik: Satış temsilcilerimiz caniasERP’nin IOS ve Android uygulamaları ile web tabanlı B2B portalı sayesinde tüm aktivitelerini sisteme entegre bir şekilde mobil olarak girebiliyorlar. Bu sayede CRM üzerinden detaylı ziyaret çizelgeleri ve raporlar elde edebiliyoruz. Ayrıca bayilerimiz ve müşterilerimiz B2B uygulamaları ile siparişlerini verip, kredi kartı kullanarak online ödeme yapabiliyorlar.

caniasERP’nin Satınalma ve Satış modülleri ile Saygılı Rulman’da neler değişti?
Satış ve İç Tedarik Yönetmeni Cüneyt Ahlat: caniasERP’nin Saygılı Rulman için geliştirilen satış modülündeki sipariş ekranları ile müşteri ve ürün grubuna ait tüm bilgileri tek bir ekranda görebiliyoruz. Bu sayede hızlı bir şekilde siparişleri oluşturabiliyor ve gerekli aksiyonları alabiliyoruz.

caniasERP’nin Dış Ticaret Modülünün Saygılı Rulman’a sağladığı avantajlar nelerdir?
İthalat ve İhracat Operasyon Sorumlusu Ali Osman Kale: caniasERP’nin Dış Ticaret Modülü ile yurtdışı siparişlerimizde takip etmemiz gereken tüm belgeleri, statüleri ile beraber izleyebiliyoruz. Böylece yoldaki mallara dahi müşteri bazında rezervasyon koyup başka bir müşteriye satılmasını önleyebiliyoruz.

Depo ve stok yönetiminde caniasERP öncesi ve sonrası Saygılı Rulman’da neler değişti?
Depo Sevkiyat Sorumlusu Hasan Sağıroğlu: Depo yönetiminde hangi malzemenin hangi rafta olduğu bilgisi bizler için oldukça önem taşıyor. caniasERP’nin el terminali ve barkod uygulamaları ile raflarımızı doğru bir şekilde yönetebiliyor, envanterimizi parti bazında rezerve statülerine göre takip edebiliyoruz.

Saygılı Rulman Finans süreçlerinden bahseder misiniz? caniasERP öncesi nasıldı? caniasERP sonrası nasıl oldu?
Planlama Sorumlusu Pelin Derin: Satış & Pazarlama firması olduğumuz için ürün maliyetleri bizim için çok önemli. caniasERP ile Saygılı Rulman’a özel maliyet ekranları geliştirdik. Böylece reel maliyet hesabı yapıp, anlık olarak raporlayabildiğimiz için fiyat vermede sorunlar yaşamıyoruz. Finans Müdürü Fatma Çam: caniasERP’nin hayatımıza girmesiyle müşterilerimizin cari hesaplarını takip edebildiğimiz özel raporlar geliştirdik. Böylece müşteri ve plasiyerlerimizin tahsilat performansını kolaylıkla değerlendirip takip edebiliyoruz. Finansman süreçlerimizi anlık yönetebiliyoruz. B2B sistemi ile devreye aldığımız sanal pos entegrasyonu sayesinde müşterilerimizin kredi kartına taksitlendirme yapabiliyoruz. Ayrıca 1.1.2016 tarihinden bu yana e-Defter mükellefiyiz ve caniasERP ile e-Dönüşüm entegrasyonumuzu da tamamladık.

caniasERP’yi başka firmalara tavsiye eder misiniz? Neden? 
Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı: Sadece standart uygulamalar değil şirketimize özel geliştirmeler yapabildiğimiz, tüm süreçlerimizi entegre bir şekilde yönetebildiğimiz esnek bir program olan caniasERP’yi gerek satış gerek üretim yapan tüm firmalara tavsiye ederim.
 

Saygılı Rulman başarı hikayesi videosunu izlemek için tıklayın >>  Saygılı Rulman caniasERP Başarı Hikayesi

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.