Online
Teklif

caniasERP Başarı Hikayeleri / Solimpeks

1970’li yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesi ile 2001 yılından bu yana yenilebilir enerji teknolojileri alanında lider konumda bulunan Solimpeks, iş süreçlerinin yönetimi için canias ERP’yi seçti.

caniasERP ile Solimpeks Daha Güçlü!

1970’li yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesi ile 2001 yılından bu yana yenilebilir enerji teknolojileri alanında lider konumda bulunan Solimpeks, iş süreçlerinin yönetimi için caniasERP’yi seçti. Solimpeks’in iş süreçlerinde caniasERP sonrasında yaşanan değişimi her departmanın yetkilisi ile konuştuk.

Bize Solimpeks’den bahseder misiniz?
Dr. Halil İbrahim (CEO):
Solimpeks grup şirketleri, yenilenebilir enerji teknolojilerinin üretimini yapmak ve mühendislik hizmetleri sunmak üzere 1970’li yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübesiyle 2001 yılında faaliyete başladı. Güneş enerjisinden su ısıtma sistemleri, sıcak su tankları, ısı pompaları, fotovoltaik paneller ve hybrid ürünleri ile Türkiye’nin lider, Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri olarak 77 ülkeye hizmet sunuyor. Ayrıca grup şirketlerimizden Seiso, güneşten elektrik üretimi konusunda ürün tedariği, mühendislik ve uygulama alanlarında Türkiye’nin öncü kuruluşlarından birisi haline geldi. Solimpeks 3 ülkede 4 farklı lokasyonda 300 çalışanı ile her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. 

Mevcut kullandığınız ERP sistemini neden değiştirdiniz? Yeni bir yazılıma neden ihtiyaç duydunuz?
Hikmet Ekentok (Bilgi Teknolojileri Müdürü):
Hızla büyüyen Solimpeks’in mevcut yazılımı ihtiyaçlarımıza yanıt veremez hale geldi. Aynı zamanda e-dönüşüm gibi yasal mevzuatlara uyum noktasında bizlere yardımcı olamadı. Bu sebeplerden ötürü yeni bir yazılım arayışına girdik. Arayışımız sırasında aynı sanayi bölgesinde yer aldığımız, üretim yapan başka bir işletmenin iş süreçlerindeki olumlu etkinin mimarının caniasERP olduğunu öğrenmemizin ardından görüşmelere başladık.

Neden caniasERP’yi seçtiniz?
Hikmet Ekentok (Bilgi Teknolojileri Müdürü):
%100 web tabanlı oluşu, platform bağımsız, açık kaynak kodlu, üretim odaklı kurgusu ve çoklu dil desteği sağlamasıyla aynı özelliklere sahip birçok yazılıma oranla uygun bir bütçe sunması caniasERP’yi seçmemizdeki en önemli etkenler oldu.

Solimpeks ERP Projesi hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Şu an projede hangi aşamadasınız?
Hatice Karaalp (CFO): caniasERP projesi Mayıs 2016’da başladı. Standart yapısı ile tüm ihtiyaçlarımıza yanıt verebilen caniasERP’nin bütün modüllerini kısa sürede devreye alarak canlı kullanıma geçtik. Bugüne geldiğimizde, caniasERP’nin satış, satın alma, envanter, finans, ithalat, ihracat, üretim, kalite, servis ve bakım ile planlama modüllerini sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.

Solimpeks fiili maliyet süreçlerinden ve caniasERP’nin fili maliyet yapısının firmanıza katkılarından bahseder misiniz?
Hatice Karaalp (CFO):
caniasERP ile üretim planlama ve fiili maliyet çalışmalarını daha kolay ve etkin yapabiliyor, fatura bazlı kar/zarar durumumuzu da kolayca izleyebiliyoruz. Bunun yanı sıra tüm grup şirketlerimizin entegre olduğu konsolide raporlar oluşturabiliyor, nakit akışımızı ve maliyetlerimizi kontrol altında tutabiliyor ve dünyanın her yerinden istediğimiz rapora 15 farklı dilde ulaşabiliyoruz. caniasERP Nakit Akışı ekranları ile ödeme ve tahsilat dengemizi takip ederek, finansal planlamamızı doğru kurguluyoruz. Bu sayede finansal karlılığımızı, etkin ve doğru olarak yönetebiliyoruz.

Hikmet Ekentok (Bilgi Teknolojileri Müdürü): Satışımızın çok büyük bir kısmını oluşturan ihracat operasyonumuzda maliyetlerimizi hatasız bir şekilde görüntüleyip satış ve karlılığımızı doğru analiz etmemiz bizim için çok önemli. Bu noktada caniasERP’nin fiili maliyet yapısı en başından bu yana bize büyük avantaj sağladı. Bu avantajlardan en önemlisi envanter hareketlerimizi doğru bir şekilde tutarlayabilmemiz ve gerçek maliyetlerimizi görebilmemiz oldu.

Satış ve ihracat departmanında caniasERP sonrasında değişikliklerden bahseder misiniz?
Eda Kabakoğlu (İzmir Satış Yöneticisi):
Solimpeks’in yapısı gereği, satış ekibimiz aktif olarak sahada çalışıyor. caniasERP’nin web tabanlı ve lokasyon bağımsız alt yapısı ile aktivitelerimizi anlık takip edebiliyor ve müşterilerimize doğru bilgiyi hızlı bir şekilde verebiliyoruz. 

Khaled Selo (Bölge Satış Yöneticisi): Solimpeks’in satışının %80’ini ihracat oluşturuyor. caniasERP’nin çoklu dil desteği ile satış tekliflerini ve siparişleri kendi dilimde, Fransızca olarak, hazırlayabiliyorum. Bu sayede çalışma hızım ve performansım artarken, kendimi çok daha doğru ifade edebiliyorum. 

caniasERP ile üretim süreçlerinizde neler değişti?
Muhammed Yahya Erdem (Üretim Planlama Sorumlusu): Ü
retim, planlama ve maliyet süreçlerinin temelini oluşturan Rota ve Reçeteler ile iş emirleri ve iş bitiş onayları, caniasERP ile artık daha yönetilebilir ve izlenebilir bir yapıya kavuştu. Artık Kapasite planlamamızı ve çizelgeleme operasyonumuzu çok daha hızlı ve etkili bir şekilde yönetebiliyoruz. caniasERP öncesinde manuel işlemlerden kaynaklı sorunlar ile karşılaşıyorduk. caniasERP’nin sipariş modülünün rezervasyonlu yapısı ve sorunsuz çalışan MRP modülü sayesinde bu karmaşadan kurtulduk. MRP modülünü devreye almamızın ardından, satınalma siparişlerimiz ve iş emirlerimiz, satış siparişlerine bağlı olarak otomatik bir şekilde oluşmaya başladı.

Kalite yönetiminde caniasERP beklentilerinizi karşılıyor mu? Kalite süreçleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Şule Sancar Önal (Kalite Güvence Müdürü): caniasERP ile sayesinde mal girişlerinde Kalite kontrol süreçlerini daha doğru yönetebilir hale geldik. Bunun yanında makinelerin periyodik bakımları ve standart servis süreçlerimizi de sistemden takip edebiliyoruz.

caniasERP’yi başka firmalara tavsiye eder misiniz? Neden?
Gazi Çelebi(Solimpeks Türkiye Genel Müdürü): Üretim ve satış odaklı bir firmanız varsa, doğru araçlar ve iyi bir proje ekibi ile dinamik ve esnek çözümlere, büyük paralar harcamadan kavuşmak istiyorsanız rakiplerinizden bir adım önde olmanız için caniasERP’yi tavsiye ederim...

Solimpeks başarı hikayesi videosunu izlemek için tıklayın >>  Solimpeks caniasERP Başarı Hikayesi

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele