Online
Teklif

ERP Nedir?

05.15.2020

Şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imâlât ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalât – ihracat, insan kaynakları, Ar-Ge, kalite güvence ve mühendislik gibi departmanlarına ait iş süreçlerini yönetmek için kullandığı yazılıma ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) denilmektedir.

ERP nedir? caniasERP nedir? Şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imâlât ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalât-ihracat, insan kaynakları, Ar-Ge, kalite güvence ve mühendislik gibi departmanlarına ait iş süreçlerini yönetmek için kullandığı yazılıma ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) denilmektedir.

1970 ve 1980'li yıllarda bilgisayar teknolojisinin gelişimine paralel olarak MRP (malzeme ihtiyaç planlama) ve benzeri kavramların da ortaya çıkışı ile yazılımların gelişimi de hız kazandı. 1990’lı yılların başına gelindiğinde de ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) teknoloji analistleri tarafından iş yönetimi yazılımı olarak tanımlandı. ERP sistemleri, şirketin neredeyse tüm departmanlarında çalışanlar ile çok sayıda iş sürecini ve verileri entegre eder. Bu departmanlar arasında veri akışını ve veri bütünlüğünü sağlar. Şirketlerdeki her departman kendi süreçleri için ERP’de ayrı bir uygulama kullanır. Birbirleriyle konuşan ve aynı veri tabanını paylaşan bu uygulamalara modül denilmektedir. ERP sistemleri, merkezi veri tabanı (veri havuzu) sayesinde, şirkette çalışanların hataya açık olan elektronik tablolara (MS, excel vb.) göre daha güvenli ve güncel verilere anlık olarak ulaşabilmelerini sağlar.

Günümüzde ERP sistemleri, her sektörden tüm büyüklükteki binlerce işletmenin yönetiminde kritik rol almaktadır. Bu şirketler için ERP, tıpkı üretim hatları veya elektrik enerjisi kadar vazgeçilmez hale gelmiştir. Günümüzün rekabet koşulları ve dijital dönüşüm sürecinde ERP'nin yeri ve önemi göz ardı edilemez. Şirketler ERP kullanmaya başladıklarında iş akışlarını iyileştirip, ayrı ayrı departmanları birbirleriyle entegre hale getirerek, önemli kazanımlar elde edebilirler.

Bu kazanımlardan bazıları şunlardır:

  • ERP ile işinizi yürütmek için daha az zaman harcarsınız böylece karşınıza çıkan yeni iş fırsatlarına daha çok vaktiniz ayırabilirsiniz. 
  • ERP ile envanterinizi kolayca yönetebilir, müşteri memnuniyetinizi artırabilirsiniz. 
  • ERP işletmenizin görünürlüğünü ve kontrol kabiliyetinizi artırır. Yasal zorunluluklara uyumunuzu kolaylaştırır.
  • Departmanların kullandığı ortak verilerin tek kaynaktan girişini sağlayarak veri girişinin tekrarlanmasını ortadan kaldırır. 
  • İşletme süreçleri ve şirket fonksiyonlarında verimlilik artışı sağlar. Maliyetlerinizi kontrol altında tutmanızı kolaylaştırır.
  • ERP, ortak bir ara yüzle iş birimlerini tek bir sistemde entegre ederek işlerin etkili bir şekilde yapılmasını kolaylaştırır. Yönetim ve operasyon maliyetlerini düşürür. 

caniasERP, yukarıdaki fonksiyonlara ek olarak diğer modern ERP sistemlerinde olduğu gibi, üretimden veri toplama, gerçek zamanlı karar almayı destekleyen iş zekası ve IoT gibi teknoloji ve fonksiyonları da içermektedir. caniasERP, bir şirketi ileri taşıyabilecek yeni ve gelişmekte olan teknolojileri yakından takip etmekte ve çözüm kapsamını sürekli geliştirmektedir. caniasERP ile şirketinizi geleceğe hazırlayabilir, değişime öncülük edebilirsiniz.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele