Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP Live’de Etkinliğine Gazianteplilerden Yoğun İlgi

IAS’nin beşincisini düzenlediği caniasERP Live etkinliğinin son durağı Gaziantep oldu. Başta Gaziantep’ten olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli sanayicileri tarafından yoğun ilgi gören etkinlikte, sektörel gündem ve caniasERP’deki yenilikler konuşuldu.

IAS’nin İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’nın ardından beşincisini düzenlediği caniasERP Live etkinliği bu kez Gaziantep’te gerçekleşti. Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen sanayicilerini bir araya getiren etkinlikte, IAS’nin tasarladığı ‘TROIA Platformu’ üzerinden geliştirilen, yerli yazılım ürünü caniasERP’deki yenilikler izleyicilere aktarıldı. 27 Eylül’de Divan Hotel Gaziantep’te gerçekleştirilen caniasERP etkinliğinin gündem konularından biri de kurumsal firmaların dijitalleşme süreci idi. Etkinlik kapsamında IAS Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu moderatörlüğünde “Kurumsallaşma Sürecinde Dijitalleşmenin Önemi” başlıklı bir forum düzenlendi. Forumda, Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Biriz Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu, Marsu Genel Müdürü Meltem Kirazlı ve Yaşar Gıda (Mado) Bilgi İşlem Direktörü Süleyman Ertürk tecrübelerini ve görüşlerini paylaştı. 

Hedefimiz Firmaların Dijitalleşme Sürecine Destek Olmak

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen firmalarından temsilcilerin takip ettiği caniasERP Live Gaziantep etkinliğinde, yerli kurumsal kaynak planlama yazılımı caniasERP’deki yenilikler tanıtıldı. Sektörel gündemin de masaya yatırıldığı etkinlik, IAS Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında kurumsallaşma ve gelişmede dijitalleşmenin önemine vurgu yapan Ferhatoğlu, “Dünya şu an dijital bir dönüşüm sürecinde. caniasERP Live etkinlikleri ile ülkemizin önemli firmalarına dünyadaki gelişmeleri aktarmayı hedefliyoruz. Gaziantep’e gelirken niyetimiz buradaki firmaların kurumsallaşma süreçlerine destek olmaktı. Yaklaşık yedi yıldır bu bölgede çalışıyoruz ve çözüm ortaklarımızın da desteği ile 40 müşterimiz oldu. Bölgedeki gelişmelere baktığımızda bunun bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz bölgede yazılım ihtiyacı duyan tüm firmalara temas etmek. Bu doğrultuda iki yıl içerisinde müşteri sayımızı 100’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 

Bulut Teknolojisi caniasERP İçin Yeni Değil

Yerli yazılım ürünü caniasERP’deki yenilikleri dinleyiciler için özetleyen IAS Genel Müdürü Ferhatoğlu, “Altyapı anlamında yüzlerce yenilik gerçekleştirildi. Birçok modülde 10 kata kadar performans iyileştirmeleri yapıldı. caniasERP 2002 yılından beri tüm fonksiyonları ile internet üzerinde çalışabiliyor. Hatta bizim bildiğimiz, o tarihte tüm fonksiyonlarıyla internet üzerinde çalışabilen ilk ERP yazılımı. Dolayısıyla caniasERP’nin bulutta çalışıyor olmasını bir yenilik olarak nitelendirmiyoruz. Yalnızca bir hatırlatma olarak gündemimize aldık. Stratejik Planlama ve Karar Verme başlığı altında da birkaç yenilik yapıldı. Özellikle malzeme ihtiyaç planlama süreçlerimizde verimliliği arttıracak çalışmalarımız bulunuyor. Bütçe uygulaması da tamamen yenilendi. Tüm bunların yanında Üretim Zekası (canias IQ) isimli yeni bir modülümüz var artık. Üretim sahasından aldığımız, topladığımız verileri analiz edebileceğimiz, karar alma süreçlerine destek olan yeni bir modül. Bunun yanında IAS olarak müşterilerimize e-dönüşüm sürecinde destek oluyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yol haritasına paralel şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile ilgili süreçleri de tamamladık. Yakın zamanda tüm müşterilerimiz ile paylaşacağız” diye anlattı. 

canias IQ Tanıtıldı

IAS Genel Müdürü Behiç Ferhayoğlu’nun ardından caniasERP Live etkinliği IAS CTO’su Hakan Özkara’nın Endüstri 4.0 konulu bir sunumu ile devam etti. Ayrıca etkinlikte IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Burak Bayrakdar İş Zekası Çözümü olan canias IQ’yu izleyicilere tanıttı. IAS Danışmanlık Yöneticisi Murat Karslı, Bütçe Uygulamaları’ndaki yenilikleri aktarırken IAS Kalite Sistem Yöneticisi Çiğdem Dönmez ise Update 2’yi (Ara Versiyon Yenilikleri) izleyiciler için açıkladı.

 


 


canias IQ İşletmelere Zaman ve Rekabet Avantajı Kazandırır

13/12/2018

İş Zekası çözümlerini kullanan firmaların rakiplerinden bir adım önde olduğunu vurgulayan IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Burak Bayrakdar, “İş Zekası uygulamarı, ERP sistemindeki verilerden beslenerek, stratejik kararların en doğru şekilde alınmasına katkı sağlarlar. Bu anlamda caniasERP sistemine entegre olarak çalışan canias IQ sayesinde kullanıcılar zaman, efor ve maliyet açısından avantaj elde eder„ diyor.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.