Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP Sayesinde Firmamız Somut Verilerle Yönetiliyor

“Doğru veriye hızlı ulaşabildiğimiz için kendimizi çok daha iyi ölçebilir hale geldik. Gerçek datalarla işlem yapıyoruz” diyen Leonardo Turkey Havacılık, Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. ERP Uzmanı Miray Yılmaz, firmalarının caniasERP ile çıktığı yolculuğu anlattı.

caniasERP Leonardo Turkiye Selex Miray Yılmaz RoportajıDoğru verilere ulaşarak pratik şekilde rapor hazırlayabilmenin firmaları için büyük önem taşıdığını vurgulayan Leonardo Turkey ERP Uzmanı Miray Yılmaz, iş süreçlerini caniasERP ile yürütmeye başladıklarından beri daha objektif bir iş disiplinine sahip olduklarını söylüyor. “Doğru veriye hızlı ulaşabildiğimiz için kendimizi çok daha iyi ölçebilir hale geldik. Gerçek verilerle işlem yapıyoruz” diyen Yılmaz, “Süreçler kişilerden bağımsız olarak daha düzgün işletilir ve bunun üzerine bir ERP sistemi kurgulanabilirse; çok daha verimli, hızlı ve doğru bir çalışma ortamına kavuşulur. caniasERP sayesinde verilerimizi çok daha doğru analiz edip en doğru sonuçları en hızlı şekilde raporlayabilir hale geldik” diye anlattı.

Bize kısaca şirketinizden bahsedebilir misiniz?
Leonardo SpA, savunma sektöründe faaliyet gösteren, dünyanın ilk 10 şirketten biridir. Gölbaşı’nda yer alan Leonardo Türkiye, Leonardo şirketinin bir alt kuruluşudur. 1988'den beri Güvenli Haberleşme ve Havacılık çözümlerinin mükemmeliyet merkezi olan ve sivil ve askeri müşteriler için sistemler üreten, tedarik eden ve destekleyen yerel kuruluşu Selex ES Elektronik Türkiye, yakın zamanda Leonardo Türkiye Havacılık, Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. olarak, Leonardo'nun tüm portföyünü temsil etme, önemli endüstriyel ortaklarla ilişkilerimizi yönetme ve ülkedeki müşterileri ve pazar ihtiyaçlarını destekleme sorumluluğu ile yeniden markalaşmıştır. 

caniasERP ile nasıl tanıştınız?
caniasERP öncesinde, 2 ayrı yazılım ile Finans ve Üretim birimleri yönetilmekteydi. Üretim tarafında yapılan tüm kontroller yalnızca miktar bazındaydı ve finans departmanı ile doğrudan bağlantılı değildi. Dolayısıyla finans departmanı ile üretimin gerçek anlamda ve zamanda konuşturulabildiği, maliyeti daha doğru şekilde hesaplatabileceğimiz bütünleşik bir ERP yazılımına ihtiyacımız olduğunu düşündük. 2016 yılının başında bu konu ile ilgili detaylı bir araştırma çalışması başlattık ve çeşitli firmalar ile iletişime geçtik. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yolumuza caniasERP ile devam etmeye karar verdik.

Firmanıza uygun ERP yazılımını ararken öne çıkan kriterleriniz nelerdi? caniasERP’yi tercih etmenizde en etken neden ne oldu?
İş süreçlerini doğru yönetebilmek ve doğru adımlar atabilmek için raporlamaların hızlı ve güvenilir şekilde elde edilebiliyor olması gerekir. ERP arayışımız sırasında en çok önem verdiğimiz şey buydu; sistemin verileri doğru analiz edip en doğru sonuçları en hızlı şekilde raporlayabilmesi gerekiyordu. Süreç yönetiminde BPM modüllerinin sağlıklı ve kolay şekilde kullanılabiliyor olması firmamız için büyük bir avantaj sağlayacaktı. Bu anlamda sektördeki pek çok firma ile görüştük. Bunun yanında fiyat-fayda olarak bakıldığında da caniasERP rakiplerinden bir adım önde duruyordu. Sonuç olarak birim yöneticilerimiz ve üst yönetimin ortak kararı ile caniasERP’yi tercih ettik.
 

caniasERP Kullanıcıya Hareket Özgürlüğü Sunuyor

Canlıya geçiş sürecinizden bahseder misiniz?
caniasERP’nin esnek yapısı yazılımı özelleştirip kendi iş süreçlerimize uydurarak maksimum düzeyde verim alma şansını sunuyor. caniasERP’nin standardında olmayan ama sektörümüze özel ihtiyaçlarımız vardı. Dolayısıyla standart yazılım üzerinden pek çok geliştirme yaparak yazılımı özelleştirdik. Yaklaşık iki yıllık yoğun çalışmanın ardından sistemi büyük oranda oturttuğumuzu söyleyebilirim.

caniasERP Leonardo Turkiye SelexcaniasERP standart yazılım üzerinden firmanıza özel ne gibi geliştirmeler yapıldı?
Leonardo Turkey için yapılan en önemli geliştirmelerden bir tanesi el terminali ve benzeri cihazlar aracılığıyla üretim onayı verilebilen sistemin kurulması oldu. Firmaya özel, içinde seri numaralarıyla üretimin izlenebilmesi, kitting (depodan malzeme toplama) işlemi gibi pek çok unsuru içeren bir ekran geliştirildi. Yapılan çalışma sonucunda üretim sırasında fire olan malzeme talebi, servis ve benzeri tüm süreçler tek bir ekrandan yönetilebilir ve anlık olarak veri girişi yapılabilir hale geldi. Maaliyet unsurları da caniasERP’nin standart ekranlarında hesaplanabilir hale getirildi. MRP’yi minimum özel geliştirme ile devreye aldık.  Ancak hazırladığımız bir rapor sayesinde kullanıcı çok seviyeli bir ürün ağacının tüm işleyişini tek bir ekrandan yönetebiliyor. Bunların yanısıra günlük işlerin operasyonel anlamda ilerletilmesine yönelik kolaylaştırıcı çok sayıda rapor hazırladık. Ayrıca standart raporların da kullanılmasını sağladık. 

caniasERP İle İş Süreçlerimizi Geliştirdik

İş süreçlerinizi caniasERP ile yönetmeye başladığınızda firmanızda ne gibi değişimler oldu?
Öncelikle pek çok veriye kolaylıkla ulaşabilir hale geldik. Sektörümüzde sahip olmamız gereken AS9100, EASA Subpart G gibi büyük, önemli sertifikalarımız var. Artık gerek yapılan denetimlerde gerekse üst yönetim taleplerinde herhangi bir rapor istediğinde kolaylıkla hazırlayıp sunabiliyoruz. caniasERP öncesinde bu tarz işler zaman alabiliyordu. Doğru veriye hızlı ulaşabildiğimiz için kendimizi çok daha iyi ölçebilir hale geldik. Gerçek verilerle işlem yapıyoruz. Hem hız hem personelin emeği anlamında büyük bir avantaj elde ettik.

Sizce dijitalleşme kurumsal firmalar için neden önemli?
Verilerin doğu takip edilmesinden başlayarak, kişilerden ve sundukları verilerden bağımsız, daha objektif bir şirket haline gelmeye çalışıyoruz. Bunun ilk adımı da ERP sisteminin doğru bir şekilde işlemesini sağlamak. İş süreçlerimizi mümkün olduğunca hızlı yönetebileceğimiz, daha kaliteli ürünlerle ve tam zamanında teslimat yapabileceğimiz bir çalışma disiplini istiyoruz. Bizim için dijitalleşmek bu anlamda çok önemli. Süreçler kişilerden bağımsız olarak düzgün işletilir ve bunun üzerine bir ERP sistemi kurgulanabilirse çok daha verimli, hızlı ve doğru bir çalışma ortamına kavuşulur. Gerçekten düzgün işleyen süreçleriniz varsa, bunun üzerine dijital dönüşüme giderek, sonrasında da ERP’nin üzerine kurulabilecek bir takım kurumsal uygulamalarla hatasız bir disipline sahip olabilirsiniz.
 

caniasERP Kullanıcı Dostu Bir Yazılım

caniasERP’yi tavsiye eder misiniz?
Sıfır sorunla canlıya geçmiş veya tüm süreçleri başından itibaren sorunsuz yürütmüş bir ERP yazılımı bulmak mümkün değil. Bence önemli olan yaşanan sorunların çözülebiliyor olması. caniasERP’nin ara yüzünü ve çalışma prensibini karşılaştırdığımda diğer yazılımlara göre daha başarılı bir yazılım olduğunu söyleyebilirim. Müşterilerine açık kaynak kodlu olarak sunulan TROIA yazılım dili sayesinde gelişime son derece açık, esnek, diğer ERP programlarına göre daha kullanıcı dostu ve tüm bunların yanında, en önemlisi, yerli bir yazılım. Dolayısıyla caniasERP’yi öneriyoruz.

Benzer İçerikler

30 Yıllık Tecrübemiz İle Müşterilerimizin Yanındayız

17/07/2019

Dedeman Konya Hotel’de gerçekleştirilen BTvizyon Anadolu Toplantıları’nda konuşan IAS Genel Müdürü Akın Mumcuoğlu, “Yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarımızda elde ettiğimiz 30 yıllık tecrübemizle müşterilerimize yol gösteriyoruz” diyerek dijital dönüşüm süreçlerinde firmalara sundukları ürün ve hizmetleri anlattı.

Firmaları Geleceğe Hazırlıyoruz

17/07/2019

BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın 2019’daki etkinlikleri devam ediyor; rota bu kez Kayseri idi. Etkinlik kapsamında gerçekleşen ‘Dijital Dönüşüm ve Akıllı Firmaların Yol Haritası’ başlıklı panelde konuşan IAS ARGE Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “IAS olarak klasik kapsamda ERP çözümü sunmanın çok ötesinde; içinde bir iş zekası da olmakla birlikte tüm temel modülleri barındıran dev bir ERP platformu sunuyoruz. Amacımız, dijitalleşme sürecinde firmaları bulundukları noktadan alıp ERP süreçleri ile olgunlaştırmak ve onları bu kültüre katarak geleceğe hazırlamak” dedi.

ST Otomasyon: Dijitalleşme Süreçlerinde Takımın 12. Adamı Oldu

16/07/2019

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki ilk çocuk bezi üreticisi Pakten'in Yönetim Kurulu Üyesi Metin Tepe, ST Otomasyon dergisi ile firmasının caniasERP deneyimini konuştu. Tepe, "Proaktif bir çalışma biçimini benimsiyoruz. Doğru kararlar alabilmek için reflekslerimizin hızlı olması gerekir. Bu anlamda caniasERP'yi gelişmemizde 12. adam olarak görüyoruz. caniasERP yazılımı sayesinde doğu bilgiye ulaşma süremiz kısaldı" dedi.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.