Online
Teklif

Firmaları Geleceğe Hazırlıyoruz

17.07.2019

BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın 2019’daki etkinlikleri devam ediyor; rota bu kez Kayseri idi. Etkinlik kapsamında gerçekleşen ‘Dijital Dönüşüm ve Akıllı Firmaların Yol Haritası’ başlıklı panelde konuşan IAS ARGE Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “IAS olarak klasik kapsamda ERP çözümü sunmanın çok ötesinde; içinde bir iş zekası da olmakla birlikte tüm temel modülleri barındıran dev bir ERP platformu sunuyoruz. Amacımız, dijitalleşme sürecinde firmaları bulundukları noktadan alıp ERP süreçleri ile olgunlaştırmak ve onları bu kültüre katarak geleceğe hazırlamak” dedi.

caniasERP Anadolu Toplantilari Bahtiyar TanBilişim sektörünün önemli firmalarından temsilciler BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın Kayseri ayağında bir araya geldi. 13 Haziran 2019’da Wyndham Grand Hotel Kayseri’de gerçekleşen etkinlikte, bilişim teknolojilerine ilişkin güncel konular ve geleceğe dair öngörülerin yanı sıra deneyimler, ürün ve çözümler de konuşuldu. Teknoloji üreten firmalar, müşterileri ve potansiyel kullanıcılar ile bir araya geldi; sunum ve oturumların yanı sıra, fuaye alanında kurulan standlarda yüz yüze görüşmeler yapıldı. Etkinlik kapsamında, Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M. Göker Sarp’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Dijital Dönüşüm ve Akıllı Firmaların Yol Haritası’ başlıklı panelde ise IAS Arge Genel Müdürü Bahtiyar Tan,  Bilişim A.Ş., ERP Ürün Müdürü M. Sedat Yılmaz, Logo Stratejik Müşteri Yönetimi Müdürü Özlem Ersöz katılımı ile dijital dönüşüm süreçleri ve Endüstri 4.0 konusu tartışıldı. Panelde konuşan IAS ARGE Genel Müdürü Tan, firmalara dijital dönüşüm süreçleri ile ilgili tavsiyeler verdi.

Endüstri 4.0 Kültürel Bir Değişim

Teknoloji üreten firmalar ile dijital dönüşüm sürecine giren sanayicileri bir araya getirmeyi hedefleyen BTvizyon Anadolu Toplantıları’nda, firmaların Endüstri 4.0 hedefi için izlemeleri gereken yol haritaları hakkında ipuçları verildi. Globalde yaşanan dönüşümün bir parçası olan Türkiye’de ne gibi çalışmalar yapılıyor, bu çalışmalar ne şekilde bir adım öteye taşınabilir, teknoloji firmalarına ve sanayicilere hangi görevler düşüyor ve nasıl bir strateji geliştirilmeli... Konu ile ilgili tüm başlıklar etkinlik kapsamında düzenlenen ‘Dijital Dönüşüm ve Akıllı Firmaların Yol Haritası’ başlıklı panelde gündeme getirildi. caniasERP Anadolu Toplantilari Bahtiyar Tan Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M. Göker Sarp’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşan IAS ARGE Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “Dijital dönüşüm yalnızca bir yazılım kullanmak, insan yerine bir makine koymak demek değildir” dedi ve ardından şunları kaydetti: “Son yıllarda en çok konuşulan konulardan biri Endüstri 4.0. Bu kavram, genel olarak, yapay zeka, IoT, makina öğrenmesi gibi teknolojilerle ilişkilendirilerek, bunların getirdiği değerlerle iş süreçlerinde insan faktörünün azaltılması olarak özetleniyor. Az önce saydığım teknolojilerin tamamı kendine ait niteliklere sahip ve önemli ancak bunları teker teker düşünmek yerine olaya bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Bu çerçeveden bakıldığında dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 kavramlarının yalnızca teknolojik bir yenilik değil kültürel bir dönüşüm olduğunu da söyleyebiliriz. Sahada gözlemlediğim kadarıyla firmalar yaşanan bu değişimin yalnızca teknoloji boyutu ile ilgileniyorlar. Teknolojik yatırımlar yapıp, donanımsal yeniliklere gidiyorlar ama bunun arka planındaki kültürü değiştirme konusunu göz ardı ediyorlar. Bana göre, bu tarz projeleri gerçekleştirirken işin kültürel boyutunun, şirket kültürüne ve organizasyona etkilerinin düşülmemesi büyük bir başarısızlık riski oluşturuyor. Sonuç olarak, dijital dönüşüm sürecine girmeye hazırlanan firmalar bu işi yalnızca yazılım kullanmak olarak görmek yerine; sürdürülebilir, yeni çağın getirdiği güvenlik gereksinimlerini kapsayan, bu sürecin içerisinde var olan insanların beklentilerini karşılayabilecek şekilde organize olmalılar.”

Tecrübemiz İle Firmalara Rehberlik Ediyoruz

“Firmaların dijitalleşirken doğru hedefler belirlemeye ve buna göre olgunlaşmamış, belirsiz iş süreçlerini iyileştirmeye odaklanmaları gerekir” diyen IAS Genel Müdürü Tan, ERP caniasERP Anadolu toplantilari IAS standıyazılımlarının bu sürecin merkezinde bulunduğunu vurguladı ve firma olarak sundukları çözüm ve hizmetleri özetledi: “IAS olarak klasik kapsamda ERP çözümü sunmanın çok ötesinde; içinde bir iş zekası da olmakla birlikte  tüm temel modülleri barındıran dev bir ERP platformu sunuyoruz. Ayrıca bunu yalnızca Türkiye’de değil globalde de yapıyoruz. Faaliyetlerimizin çok önemli bir kısmı yurt dışında gerçekleşiyor. Hem yurt içinde hem de globaldeki projelerimizde elde ettiğimiz tecrübelerimizi kullanarak müşterilerimizin dijital dönüşüm süreçlerine destek oluyoruz. Bununla birlikte müşterilerimize ciddi bir hareket özgürlüğü sunan TROIA yazılım geliştirme platformumuz mevcut. Bu platform ile müşterilerimiz herhangi bir sistem ile kolayca entegrasyon sağlayabiliyor ve ayrıca caniasERP’yi de geliştirebilecekleri bir altyapıya sahip oluyorlar. Bunun dışında, dijital dönüşüm kapsamında, teknolojik açıdan ürün yelpazemizi genişletmek için çalışıyoruz. Son dönemde ERP sistemimizin kolaylıkla sahadan veri toplamasını sağlayacak arayüz ve cihazlar üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca müşterilerimizin veri analitiği çalışmalarını daha hızla yapabilecekleri, ERP üzerinde topladıkları veri ile bir takım kararlar aldırabilecekleri sistemler geliştiriyoruz. Amacımız, firmaları bulundukları noktadan alıp ERP süreçleri ile olgunlaştırarak, onları ERP kültürüne katmak ve geleceğe hazırlamak. Dolayısıyla sürecin her alanında varız diyebilirim.”

IAS Uzmanları caniasERP’yi Anlattı

BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın sponsorlarından biri olan IAS, fuaye alanındaki standı ile gün boyu etkinlikte yer aldı. Bölge Satış Yöneticisi Ertaç Yıldız, Kurumsal İletişim Yöneticisi Ayten Biber, Müşteri İlişkileri Yöneticisi Emel Karakoç Demir, Müşteri İlişkileri Uzmanı İlknur Özcan ve Satış Pazarlama Destek Uzmanı Bekir Küçükbaş etkinlik boyunda caniasERP kullanıcıları ve potansiyel müşteriler ile bir araya gelerek IAS’nin dijital dönüşüm sürecinde sunduğu çözümleri paylaştı. Katılımcıların büyük ilgi gösterdiği IAS standında, caniasERP’deki en son geliştirmeler ve sunduğu avantajlar da konuşuldu.

Benzer İçerikler

caniasERP Temel Döngü Eğitimi Udemy’de! 

28.07.2020

IAS Business Academy (IBA), dünyanın en geniş online kurs seçkisine sahip eğitim platformlarından Udemy’de sunduğu eğitimlere bir yenisini daha ekledi. caniasERP Genel Bilgilendirme ve canias IQ eğitimlerinin yanı sıra caniasERP Temel Döngü eğitimi de artık Udemy’de!

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele