Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

IAS Çalışanları İçin Bir Okul Gibi

26.04.2019

ERP’de Kariyer başlıklı etkinlikte ERP sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilerle bir araya gelen IAS İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Aksel, öğrencilere “‘İş süreçleri, yazılım ve danışmanlık konusunda gelişime açığım, ERP sektöründe var olmak istiyorum ve buna layık olan eforu sarf etmeye gönüllüyüm’ diyorsanız gerisini biz üstümüze alıyoruz ve muhteşem bir kariye sahip olmanız için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.


Beşiktaş ve Kadıköy Bilişim Eğitim Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ile düzenlenen bilişim eğitimlerine katılan öğrenciler, ERP sektörünün önde gelen firmaları ile bir araya geldiler. Öğrenciler, ERP Committee’nin her yıl ‘ERP’de Kariyer’ başlığı ile düzenlediği etkinlikte, ERP sektörünün önde gelen firmalarını yakından tanıma fırsatı elde ettiler. ERP firmalarının temsilcileri, sektöre dair tecrübelerini öğrencilere aktararak, kendi yol haritalarını çizebilmeleri adına tavsiyelerde bulundular. Birebir temasların da kurulduğu etkinlik kapsamında konuşma yapan IAS İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Aksel, öğrencilere ERP sektörünün yanı sıra IAS’de yaşama dair de bilgiler de iletti. Sunumunun ardından IAS standında öğrencilerle sohbet eden Aksel, kariyerine IAS’de başlamak isteyenlerin CV’lerini de kabul etti.

ERP Committee tarafından düzenlenen ‘ERP’de Kariyer’ başlıklı etkinlikte Beşiktaş ve Kadıköy Bilişim Eğitim Merkezi’nin öğrencileri ile bir araya gelen IAS İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Aksel, IAS’nin projeleri, IAS’de yaşam, ERP sektöründe kariyer ve caniasERP’deki son gelişmeler ile ilgili pek çok bilgiyi katılımcılar ile paylaştı. Kariyer yolculuğuna ERP sektöründe devam etmeye karar veren öğrencilere tavsiyelerde bulunan Aksel, sözlerine “IAS, İstanbul’da iki, İzmir ve Ankara’da da birer olmak üzere Türkiye’de dört, Almanya’da üç, Hindistan ve Dubai’de de birer ofisi ile uluslararası çalışmalarını başarı ile yürütüyor. Yurtdışındaki operasyonlarına hız kesmeden devam eden firmamız, çok yakın zamanda Güney Kore ve İsviçre ofislerinin açılışını da duyurmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra 50’den fazla iş ortağımız, 1000’in üzerinde müşterimiz ve 30 binden fazla kullanıcımız ile 30 ülkede 15 dilde hizmete ve yenilikçi vizyonumuz ile sektöre yön vermeye devam ediyoruz” diyerek başladı. 

IAS Projeleri İle Sektöre Yön Veriyor

IAS’nin sektördeki başarılarını ve şirket içindeki departmanların çalışma disiplinlerini özetleyen Aksel, “IAS, 30 yıllık tecrübesi ve yenilikçi vizyonu ile sektörüne liderlik eden bir firma. Ar-ge departmanımız, kuruluşundan itibaren geleceğe büyük yatırımlar yapmamıza yarayan projeleri ile öne çıkıyor; caniasERP dünyada web üzerinde çalıştırılabilen ilk ERP programı. Ayrıca yazılım geliştirme platformumuz TROIA, TUBITAK tarafından desteklenen ilk yazılım projelerinden biri. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve IoT, yapay zeka gibi konularda projeler üreten ar-ge departmanımız, geliştirmelerimizin çok daha sağlam temeller üzerinde kurgulanabilmesi için son olarak IAS’nin kendi veri tabanı olan IASDB’yi üretti. Yeni versiyonumuz 8.2 ve yenilenen Web Client projemiz ile birlikte IASDB de müşterilerimizin hizmetine sunulacak. Türkiye’nin önemli mühendislerini bünyesinde barındıran IAS, temkinli, ayakları yere basan, her daim yüzünü geleceğe dönmüş okuyan, araştıran ve dinleyen bir firma. Ar-ge’nin yanı sıra yaklaşık 80 kişilik yazılım geliştirme ve kalite kontrol ekibimiz, saydığım özelliklere sahip gençlerden oluşuyor” dedi.

ERP Sektörü Çalışanlarına İyi Bir Yaşamı Garanti Eder

Konuşmasında IAS’nin müşterilerine sunduğu danışmanlık hizmetlerinden de söz eden IAS İnsan Kaynakları Müdürü Aksel, bu alanda çalışmayı planlayan öğrencilere tavsiyeler vererek IAS’nin bu konudaki kriterlerini sıraladı: “ERP sektörünün doğasında sebat etmek vardır. Bu alanda danışmanlık yaparak, firmalarını müşterilerine karşı temsil edecek olan kişilerin yeniliklere açık, iş süreçlerine hakim, iletişimi kuvvetli, sabırlı ve uzun soluklu çalışanlar olmaları gerekir. caniasERP, müşterilerine hareket özgürlüğü sunan, esnek ve hızlı bir program. Dolayısıyla biz, danışmanlık ekibimizde yer alan arkadaşlarımızı firmaların iş süreçlerini iyi bilen endüstri mühendislerinden seçiyoruz. Ancak aynı zamanda yazılım geliştirme yapabilen endüstri mühendislerine ulaşmaya çalışıyoruz. Çünkü müşterilerimizin taleplerini en kısa zamanda yerine getirmek bizim için çok önemli. Tabii ki piyasa içinde bu iki alanda başarı elde etmiş kişileri bulabilmekte zorlanıyoruz; iş süreçlerini iyi bilen, teknolojiye ilgi duyan, kendini geliştirmeyi hedefleyen, yazılım öğrenmeye ve ERP’yi anlamaya hevesli kişilere öncelik veriyoruz. Bünyemizde bulunan eğitim kurumu IAS Business Academy’de çalışanlarımız başta olmak üzere yazılım ve ERP’yi öğrenmek isteyen herkese eğitim alma imkanı sunuyoruz. ERP sektöründe çalışmak, çok güvenli bir alanda olmaktır; seneler boyunca bir firmada çalışmak, sebat etmeyi öğrenmek ve karşılığında düzgün ücretler kazanmak, iyi bir iş hayatına sahip olmak, üstelik özel yaşamı da gayet iyi dengeleyebilmektir. Zor bir meslek olmasına rağmen sizlere stabil ve güvenli bir hayatı garanti eder. Sonuç olarak firmamız, kendini geliştiren insanlarla bir an önce buluşmak ve onlara destek olmak istiyor.”

Çalışan Refahı Her Şeyden Önemli

ERP sektörüne adım atmaya aday olan öğrencilerle bir araya gelen IAS İnsan Kaynakları Müdürü Aksel, IAS’de yaşam hakkında küçük ipuçları da verdi. Aksel, “Saydığım kriterler gözünüzü korkutmuş olabilir ancak IAS, bu konuların öneminin ve zorluğunun bilincinde ve kendi üstüne düşen görevi yerine getirebilmek adına çalışanlarına sonsuz destek oluyor. IAS’de çalışanlarımızın sosyal ve yan haklarına son derece önem verir ve onları tatmin edecek imkanları en yüksek seviyede sağlamaya çalışırız. Bünyemizdeki eğitim merkezimiz IAS Business Academy’de aylık olarak hazırlanan eğitim takvimlerine tüm çalışanlarımız katılabilir ve burada yazılım, caniasERP ve iş süreçleri konularında ciddi bir eğitim alabilirler. Ayrıca geçtiğimiz yıl itibarıyla uluslararası insan kaynakları sistematiklerini hayata geçirmeye başladık. Dolayısıyla çalışanlarımıza kariyer haritalarını çizmeleri konusunda da destek oluyoruz. Bunun için IAS Business Academy’nin hacmini geliştirdik ve çalışanlarımızın iyi bir uzman, yönetici, kurumsal çalışan olmaları adına ihtiyaç duyabilecekleri tüm kişisel gelişim eğitimlerini de akademi programına ekledik. Uluslararası faaliyet gösteren bir firmayız ve dolayısıyla bizim için yabancı dil çok önemli. Çalışmayı çok istediğimiz, firmamıza gerçekten katma değeri çok yüksek olacağına inandığımız adaylarımızdan sırf yabancı dil sorunu yüzünden vazgeçmek yerine buna bir çözüm üretmemiz gerektiğini düşündük. Bu anlamda bilinen yöntemlerin dışına çıkarak kendi yolumuzu çizdik; bünyemizde bizimle aynı mesai saatlerinde çalışan bir İngilizce eğitmenimiz bulunuyor. Tüm çalışanlarımız, mesai saatleri içerisinde, kendi seviyelerine uygun düzenlenen eğitimlere katlıyorlar. Çalışanlarımızın İngilizce eğitimleri için para harcamalarına ya da dinlenme zamanlarından kısarak eğitim almalarına gerek kalmadı. Dünyanın farklı noktalarında görev alan farklı milletlerden çalışanlarımızın iletişim halinde olmalarını önemsiyoruz. Sonuç olarak siz ‘İş süreçleri, yazılım ve danışmanlık konusunda gelişime açığım, ERP sektöründe var olmak istiyorum ve buna layık olan eforu sarf etmeye gönüllüyüm’ diyorsanız gerisini biz üstümüze alıyoruz ve sizin muhteşem bir kariye sahip olmanız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye anlattı.

Benzer İçerikler

‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ Panelinde caniasERP Konuşulacak!

01.06.2020

Projelerini dijital platformlara taşıyan Bilişim Zirvesi, firmaları ‘Dijital Dönüşümün Yeni Yüzü’ başlıklı bir etkinlikte bir araya getiriyor. Etkinlik kapsamında planlanan ‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ panelinde Reis Makine Genel Müdürü Başar Demircan, firmasının pandemi sürecinde izlediği yol haritasını ve caniasERP ile süren dijital dönüşüm yolcuğunu anlatacak. 

Webinar’da HCM Modülündeki Yenilikler Konuşuldu

01.06.2020

IAS Genel Müdürü Gözde Erdinç, IAS Business Academy’nin düzenlediği caniasERP webinar’ında İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM) modülünün sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgi verdi. caniasERP’nin 802 versiyonu ile sunulan son özellikleri de aktaran Erdinç, insan kaynakları yönetim süreçlerini anlattı.

ERP Nedir?

15.05.2020

Şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imâlât ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalât – ihracat, insan kaynakları, Ar-Ge, kalite güvence ve mühendislik gibi departmanlarına ait iş süreçlerini yönetmek için kullandığı yazılıma ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) denilmektedir.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.