Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

IAS, PMI Türkiye ile Kurumsal Üyelik İşbirliği Projesini Başlattı 

13.05.2020

IAS, kullanımı ve önemi giderek artan proje yönetimi ve metodolojileri konusunda farkındalığın ve kullanımın artması, geliştirilmesi ve meslek olarak yaygınlaştırılması için faaliyet gösteren PMI Turkey Chapter ile kurumsal üyelik iş birliği protokolüne imza attı. Kişi ve kurumlar için proje yönetiminin önemine vurgu yapan projeler geliştirmeyi planlayan iki kurum, ilk toplantısını pandemi nedeni ile online platformda gerçekleştirdi.

IAS PMI TR ile İşbirliği YaptıIAS, Türkiye’de bulunan 800’e yakın üyesi ve 100’ün üzerinde gönüllüsüyle proje yönetimi ve metodolojileri konusunda farkındalığın ve kullanımın artması, geliştirilmesi ve meslek olarak yaygınlaştırılması için faaliyet gösteren PMI-TR ile kurumsal üyelik iş birliği protokolüne imza attı. Pandemi nedeni ile online bir toplantı düzenleyerek projeyi başlatan iki kurum, başlangıç toplantısında ileride yapılması planlanan çalışmaları konuştu. IAS Business Academy Genel Müdürü Çiğdem Dönmez, özellikle ERP projelerinde proje yönetiminin önemine vurgu yaparak “PMI-TR ile yaptığımız iş birliği bizim için de çok değerli. Biz de tüm paydaşlarımızın proje yönetimi farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle ERP projelerinde, proje yönetimi ne kadar sağlıklı yapılırsa, başarı da doğru orantı ile artıyor. Bu iş birliğimiz ile tüm paydaşlarımıza katkı sağlayacağız” dedi.
 
IAS ve PMI-TR arasında imzalanan yeni iş birliğinin başlangıç toplantısı pandemi nedeni ile online bir platform aracılığı ile gerçekleşti. Kurumlar ve bireylerin proje yönetimi konusunda farkındalığını arttırmak için çalışan PMI-TR, IAS ile yaptıkları yeni iş birliği konusunda düşüncelerini ve planlarını aktardı. Toplantının açılış konuşmasını yapan PMI-TR 2020 Başkanı Eren Akdur, “PMI Turkey Chapter olarak kurumsal üyelik çalışmalarını son derece önemsiyoruz. Ayrıca firmaların proje yönetimi konusuna verdiği önem açısından da çok değerli bir konu. Farkındalık yarattıkları ve bu bilinçle bizlere destek oldukları için IAS Holding’e çok teşekkür ediyoruz. Amacımız, dünyadaki PMI yaklaşımını Türkiye’de de yaygınlaştırmak, kişi ve kurumların bundan fayda elde etmesini sağlamak” dedi. 

Proje Yönetimi Konusunda Farkındalık Yaratıyoruz 

Toplantıda IAS’nin gerçekleştirdiği projelerden ve faaliyet alanlarından bahseden IAS Business Academy Genel Müdürü Çiğdem Dönmez, yeni iş birliği hakkında da “PMI-TR ile yaptığımız iş birliği bizim için de çok değerli. Biz de tüm paydaşlarımızın proje yönetimi farkındalığını arttırmak için çalışan bir firmayız. Özellikle ERP projelerinde, proje yönetimi ne kadar sağlıklı yapılırsa, başarı da doğru orantı ile artıyor. Bu iş birliğimiz ile tüm paydaşlarımıza birlikte katkı sağlayacağız” dedi. Dönmez, PMI-TR ile yaptıkları iş birliği çerçevesinde planladıkları çalışmaları da “IBA olarak verdiğimiz eğitimler ve seminerlerde PMI-TR ile ortak faaliyetler düzenlemeyi düşünüyoruz. Proje yönetimi alanında PMP sertifikası gibi sertifikalara sahip ve profesyonel gelişim eğitimlerine katılan proje yöneticilerine IBA eğitimleri ile PDU kazandırmak hedeflerimizden bir tanesi. Bu ve benzer konularda ortak çalışmalar yapabiliriz. Ayrıca PMI-TR’nin düzenlediği etkinliklerde eğitmen, panelist olarak yer alabiliriz, seminerlere konuşmacı olarak katılabiliriz… Bunların yanı sıra caniasERP çözümümüz ile PMI-TR’nin iş süreçlerini yönetmesine de destek verebiliriz” dedi. 

Her Projeden Gelişerek Çıkıyoruz 

IAS Genel Müdürü Cüneyt Ömer Günaydın: “Hem Türkiye hem de dünyadaki tüm operasyonlarımızdaki proje yönetim metodolojilerini, projeleri ve danışmanlık yapısının standardizasyonunu Türkiye’den kontrol ediyoruz. Yaptığımız her projeden bir şeyler öğrenerek ve gelişerek çıkıyoruz. Dolayısıyla bizim için bugün PMI-TR ile yaptığımız iş birliği yalnızca ülkemizde değil globaldeki tüm projelerimizde de katkı sağlayacak bir adım olacak.” 

IAS İle Önemli İşlere İmza Atacağız 

PMI-TR’nin çalışmalarını özetleyen PMI-TR Üyelik ve Gönüllülük Başkan Yardımcısı Volkan Abur ise “Son 10 yıldır Türkiye’de proje yönetimi konusunda farkındalığı arttırma amacıyla çalışıyoruz. Türkiye’de 800’e yakın üyemiz, 100’den fazla gönüllümüzle faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Kurumlar, üniversiteler ve hatta ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri kurumları düzeyinde proje yönetimi konusunda farkındalığı arttırmaya yönelik bir dizi faaliyette bulunuyoruz. PMI-TR’ye üye olan, bu konuya önem veren kurumlarla yakın temaslı iş birlikleri kurmak bizim için çok önemli. 2020 yılının en önemli adımlarından birini IAS Holding ile attığımız için son derece memnunuz.” dedi ve ekledi: “Kurumsal üyelerimizle birlikte düzenlediğimiz faaliyetlerde hem kurumsal üyelerimiz ve çalışanlarının proje yönetimi yetkinliklerini artırmaya yönelik hem de ülke genelinde bu konuda bilinci yükseltmek adına çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu çalışmalara IAS ile birlikte imza atacağız.” diye ekledi. Bilgi teknolojilerinin önemine vurgu yapan PMI-TR Özel Projeler ve Operasyonlar Başkan Yardımcısı Hasan Yavuz da “Pandemi sürecinde bilgi teknolojilerinin ne kadar kıymetli olduğu yeniden ortaya çıktı. Yalnızca araçlar üzerinden birbirimiz ile iletişime geçebiliyoruz. Bu noktada bu tarz araçların, ERP sistemlerinin ne denli önemli olduğunun da altı yeniden çizildi. IAS gibi bilgi teknolojileri alanında tecrübeli bir yazılım firmasının bizi desteklemesi bizi bir adım daha öteye taşıyacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Benzer İçerikler

ERP Nedir?

15.05.2020

Şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imâlât ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalât – ihracat, insan kaynakları, Ar-Ge, kalite güvence ve mühendislik gibi departmanlarına ait iş süreçlerini yönetmek için kullandığı yazılıma ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) denilmektedir.

Webinar’da ERM Modülü İle Kurumsal Risk Yönetimi Anlatıldı

08.05.2020

IAS Yazılım Uzmanı Uğur Aymaz, IAS Business Academy’nin düzenlediği caniasERP webinar’ında Kurumsa Risk Yönetimi (ERM) modülünün sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgi verdi ve son güncellemeleri aktardı. İki oturumdan oluşan webinar’da caniasERP’de kurumsal risk yönetimi süreçlerini anlatan Aymaz, izleyiciden gelen soruları da yanıtladı.

Webinar’da caniasERP ile Kapasite Planlama Konuşuldu

30.04.2020

 IAS Birim Yöneticisi Nuri Aycan, IAS Business Academy’nin düzenlediği caniasERP webinar’ında Kapasite Yönetimi (CAP) modülünün sunduğu avantajlar hakkında detaylı bilgi verdi, yenilikleri anlattı. Interaktif bir yayın gerçekleştiren Aycan, ayrıca caniasERP’de kapasite planlama süreçleri hakkında izleyicinin aklına takılan soruları yanıtladı.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.