Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP J1/J2/J3)

4.12.2018

IAS Business Academy’de firmaların ERP proje yöneticileri, proje sorumluları, firma sahipleri ve ortakları, üretim, satınalma, satış birimi çalışanları için düzenlenen caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması eğitimi sonunda katılımcılar, tüm MRP süreci ve bu sürecin caniasERP üzerinden en verimli şekilde nasıl yönetileceği konusunda uzmanlaşır.

IAS bünyesinde 2008 yılında kurulan IAS Business Academy’de (IBA) IAS danışmanları tarafından verilen caniasERP modül eğitimleri sayesinde firmalar, ERP sistemine geçiş sürecinde yaşanabilecek olası problemleri minimum seviyeye indirme fırsatı yakalıyorlar. İş süreçlerini caniasERP ile yürüten şirketlerin çalışanları bu eğitimler sayesinde verimliliklerini arttırıyorlar. Ayrıca caniasERP içinde bulunan tüm modüllerinin eğitimini veren IBA’da aynı zamanda IAS’nin geliştirdiği, açık kaynak kodlu TROIA Platformu geliştirme ve e-Dönüşüm konusunda da  dersler düzenleniyor. 

caniasERP bünyesindeki modüllerin eğitimini belirli seviyeler halinde veren IBA'nın eğitimleri, IAS İstanbul ofisinde bulunan dersliklerde gerçekleştiriliyor. Farklı şehirlerde bu eğitimlere katılmak isteyenler ise telekonferans yoluyla eğitime katılım sağlayabiliyorlar. Teorik anlatımın yanı sıra pratik uygulamaların da yer verildiği IBA eğitimlerinde ayrıca basılı ve/veya elektronik ortamda görseller kullanılarak bilgi akışının daha kolay ve kalıcı olması da sağlanıyor. IBA'da verilen Malzeme İhtiyaç Planlaması eğitimini tamamlayanlar caniasERP üzerinden tüm MRP sürecinin yönetilmesi konusunda uzmanlaşabilirler. 

IBA bünyesinde IAS danışmanları tarafından verilen IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması eğitimi Junoir ve Senior olmak üzere iki bölümden oluşur. MRP sürecinin caniasERP sistemi üzerinde yönetilmesi, MRP sürecinin akış mantığı ve diğer uygulamalar ile entegrasyonu konusunda temel bilgiler üç seviyeden oluşan Junoir eğitimlerinde verilir. Şirket bünyesinde malzeme ihtiyaç planlamasının caniasERP üzerinde kolaylıkla sürdürülebilmesi için düzenlenen Junoir 1 eğitimini; ERP Proje Yöneticileri veya proje sorumluları, firma sahipleri ve ortakları, firmaların üretim, satınalma, satış birimi sorumlularının almaları tavsiye ediliyor. Eğitim öncesinde katılımcıların temel seviyede MRP, üretim, satış ve satınalma bilgisine sahip olmaları bekleniyor. Eğitim sonunda kullanıcılar gerekli prosedürlere göre MRP çalıştırılarak malzeme ihtiyaç planı oluşturulabilecek ve MRP sonucunu raporlardan inceleyebilecek seviyeye gelirler. 

IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması Junoir 2 seviyesinin sonunda ise katılımcılar; farklı tedarik gruplama tiplerine ve farklı süreç tiplerine göre MRP çalıştırılması, parti miktarı belirleme ve optimizasyonu yöntemlerine göre MRP çalıştırılması, stoğu dikkate alma methodlarının değiştirilerek MRP çalıştırılması, MRP de tedarik süresi ve çizelgelemeyi etkileyen faktörler başlıklarında bilgi sahibi olurlar. Junoir 3 seviye derslerinde ise  katılımcılar rezervasyon konseptinin MRP tarafından dikkate alınması, emniyet stoğu ve yeniden sipariş seviyesinin otomatik hesaplanma süreci, frozen zone ve MRP'de yönetimi ve müşteriye özel sipariş konsepti konularında uzmanlaşırlar. 

IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP S1)

IBA bünyesinde IAS danışmanları tarafından verilen IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması Senior 1 eğitiminde ise MRP sürecinin caniasERP sistemi üzerinde nasıl yönetileceği öğretilir. Bu bağlamda; ERP sistemi üzerinde MRP sürecinin akış mantığının ve diğer uygulamalar ile entegrasyon noktalarının tam olarak kavranması, şirket bünyesinde malzeme ihtiyaç planlamasının caniasERP üzerinde kolaylıkla sürdürülebilmesi amaçlanır. Senior 1 seviyesi eğitimlerine caniasERP sistemi üzerinde işlem yapacak olan; ERP proje yöneticileri veya proje sorumluları, firma sahipleri ve ortakları, firmaların üretim, satınalma, satış birimi sorumlularının katılmaları tavsiye ediliyor. Eğitim öncesinde katılımcıların Malzeme İhtiyaç Planlaması J1, J2, J3 seviye eğitimlerine katılmış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda temel seviyede MRP, Üretim, Satış, Satınalma bilgilerine de sahip olmaları beklenir. IBA caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması modülü eğitimi sonunda katılımcılar; alternatif malzeme kullanım süreci, talep tahminleri süreci yönetimi, MRP bütçe modülü entegrasyonları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Benzer İçerikler

‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ Panelinde caniasERP Konuşulacak!

01.06.2020

Projelerini dijital platformlara taşıyan Bilişim Zirvesi, firmaları ‘Dijital Dönüşümün Yeni Yüzü’ başlıklı bir etkinlikte bir araya getiriyor. Etkinlik kapsamında planlanan ‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ panelinde Reis Makine Genel Müdürü Başar Demircan, firmasının pandemi sürecinde izlediği yol haritasını ve caniasERP ile süren dijital dönüşüm yolcuğunu anlatacak. 

ERP Nedir?

15.05.2020

Şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imâlât ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalât – ihracat, insan kaynakları, Ar-Ge, kalite güvence ve mühendislik gibi departmanlarına ait iş süreçlerini yönetmek için kullandığı yazılıma ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) denilmektedir.

caniasERP ile Firmamızda Sessiz Bir Devrim Yaşandı!

13.05.2020

ERP sistemine geçiş ile firmalarında sessiz bir devrim yaşandığını söyleyen İstikamet Döküm Bilgi Sistemleri Müdürü Nurullah Bardakçı, “caniasERP ile entegrasyon ve raporlama ile ilgili sorunlarımız başta olmak üzere pek çok konuya çözüm bulduk. caniasERP’nin standart yazılımı ihtiyaçlarımıza yanıt verdi. caniasERP ile firmamızda sessiz bir devrim yaşandı” dedi.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.