Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

IBA caniasERP Ürün Ağaçları

27.11.2018

IAS’nin İstanbul ofisinde eğitim veren IAS Business Academy’de caniasERP sisteminde bulunan tüm modüllerin yanı sıra TROIA Platformu geliştirme ve e-Dönüşüm dersleri de veriliyor. IBA’da Ürün Ağaçları (BOM) dersini alan katılımcılar, sistem üzerinden rota bilgisi ve iş merkezi kayıtlarını sistem üzerinde takip etmek, rota operasyonlarını yönetmek ve depo-stok, malzeme miktarlarını koordine etmek gibi pek çok konuda uzmanlaşabilir.

IAS bünyesinde 2008 yılında kurulan IAS Business Academy’de (IBA) IAS danışmanları tarafından verilen dersler sayesinde firmalar, ERP sistemine geçiş sürecinde yaşanabilecek olası problemleri minimum seviyeye indiriyorlar. Hali hazırda caniasERP kullanan firmalar ise çalışanlarına bu eğitimleri aldırarak iş yerinde verimliliği arttırıyorlar. caniasERP içinde bulunan tüm modüllerinin eğitimini veren IBA’da aynı zamanda IAS’nin geliştirdiği, açık kaynak kodlu TROIA Platformu geliştirme ve e-Dönüşüm konusunda da  dersler düzenleniyor. 

caniasERP bünyesindeki modüllerin eğitimini belirli seviyeler halinde veren IBA'nın eğitimleri, IAS İstanbul ofisinde bulunan dersliklerde gerçekleştiriliyor. Farklı şehirlerde bu eğitimlere katılmak isteyenler ise telekonferans yoluyla eğitime katılım sağlayabiliyorlar. Teorik anlatımın yanı sıra pratik uygulamaların da yer verildiği IBA eğitimlerinde ayrıca basılı ve/veya elektronik ortamda görseller kullanılarak bilgi akışının daha kolay ve kalıcı olması da sağlanıyor. IBA'da verilen Ürün Ağaçları eğitimini tamamlayanlar rota bilgisi ve iş merkezi kayıtlarını sistem üzerinde takip etmek, rota operasyonlarında değişiklik yapmak, depo-stok yönetimi, 'Rota Bilgisi' için toplu olarak iş emirlerini güncellemek, hazırlık, makine ve işçilik işlem sürelerine ek aktivite eklemek gibi Rotta Bilgisi ve İş Merkezleri ile ilgili süreçlerin tamamına hakim olur. 


IBA bünyesinde IAS danışmanları tarafından verilen IBA caniasERP Sistem Yönetimi eğitimi, Operasyon ve İş Merkezi gibi süreçlerin caniasERP sistemi üzerinde nasıl yönetilebileceğinin öğrenilmesi, ERP sistemi üzerinde Rota Bilgilerine ilişkin süreçlerin akış mantığının ve diğer uygulamalar ile entegrasyon noktalarının tam olarak kavranması ve şirket bünyesinde rutin Rota Bilgileri ve İş Merkezi yönetimi işlemlerinin caniasERP üzerinde kolaylıkla sürdürülebilmesi açısından faydalı bir eğitim. Eğitime caniasERP sistemi üzerinde işlem yapacak olan; Üretim Planlama sorumluları veya uzmanları ve ERP proje yöneticileri veya sorumluları katılabilir. Eğitim öncesinde katılımcıların temel seviyede Malzeme Kartı standart bilgisine ve orta seviyede Ürün Ağaçları işlemleri bilgisine sahip olmaları beklenir. 

Eğitim sonunda katılımcılar; rota bilgisi ve iş merkezi kayıtlarını sistem üzerinde takip edebilecek, rota operasyonlarının değişikliklerini uygulayabilecek, operasyon içinde kullanılacak depo-stok yerlerini ve malzeme miktarlarını yönetebilecek, operasyonlarda kullanılabilecek araç-gereç bilgisini tanımlyacabilecek seviyeye gelir. Ayrıca katılımcılar bu eğitim sonunda değiştirilen 'Rota Bilgisi' için toplu olarak iş emirlerini güncelleyebilecek, operasyonlar için gerekli işlem sürelerini girebilecek, 'İş Merkezi' için Takvimsel ayarlamaları yönetebilecek, hazırlık, makine ve işçilik işlem sürelerine ek aktivite ekleyebilecek, iş merkezi sorumluları tanımlayabilecek ve rotaya atayabilecek, rotada toplu olarak 'İş Merkezi' ya da 'Araç' değiştirebilecek bilgi birikimine de sahip olur. 

Benzer İçerikler

‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ Panelinde caniasERP Konuşulacak!

01.06.2020

Projelerini dijital platformlara taşıyan Bilişim Zirvesi, firmaları ‘Dijital Dönüşümün Yeni Yüzü’ başlıklı bir etkinlikte bir araya getiriyor. Etkinlik kapsamında planlanan ‘Pandemi’de Zorunlu ve Kaliteli Dönüşüm’ panelinde Reis Makine Genel Müdürü Başar Demircan, firmasının pandemi sürecinde izlediği yol haritasını ve caniasERP ile süren dijital dönüşüm yolcuğunu anlatacak. 

IAS Genel Müdürü Ahmet Oturgan ERPHaber’in Konuğu Oldu

14.05.2020

 IAS Genel Müdürü Ahmet Oturgan, ERP News’ün konuğu oldu. Yağmur Şahin ile video konferans aracılığıyla bir röportaj gerçekleştiren Oturgan, pandemi sürecinde sık sık gündeme gelen dijital dönüşüm konusunu değerlendirdi. Röportajda IoT, Endüstri 4.0 gibi kavramlarının öneminin daha net anlaşıldığını vurgulayan Oturgan, dünyanın büyük bir değişimden geçtiği bu dönemde, firmaların dikkat etmesi gereken hususlara dikkat çekti.

caniasERP ile Firmamızda Sessiz Bir Devrim Yaşandı!

13.05.2020

ERP sistemine geçiş ile firmalarında sessiz bir devrim yaşandığını söyleyen İstikamet Döküm Bilgi Sistemleri Müdürü Nurullah Bardakçı, “caniasERP ile entegrasyon ve raporlama ile ilgili sorunlarımız başta olmak üzere pek çok konuya çözüm bulduk. caniasERP’nin standart yazılımı ihtiyaçlarımıza yanıt verdi. caniasERP ile firmamızda sessiz bir devrim yaşandı” dedi.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.