Online Teklif

Bizim ile İletişime Geçin

IBA’da ‘Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ Eğitimi Gerçekleştirildi

IAS bünyesinde eğitim veren Business Academy (IBA) müşteri ve müşteri adaylarının yanı sıra IAS çalışanları için de çeşitli programlar düzenliyor. Gerçekleşen‘Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ adlı eğitime katılan tüm orta ve üst düzey IAS yöneticileri, sağlıklı bir yönetim sistemi kurulması konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler edinerek, tecrübelerini pekiştirdiler.

IAS bünyesinde 2008 yılından beri eğitim veren Business Academy (IBA), ERP sistemine geçiş sürecinde müşteri ve müşteri adaylarının olası adaptasyon sorunlarını minimuma indirmelerine yardımcı oluyor. caniasERP ve TORIA Platformu eğitimlerinin yanı sıra IAS çalışanları için de düzenli olarak eğitim programları hazırlayan IBA’da, geçtiğimiz günlerde ‘Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ adlı eğitim tamamlandı. Sinerji Eğitim Danışmanlık tarafından IBA bünyesinde düzenlenen ve eğitmen Saadet Orakçıoğlu tarafından verilen ‘Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ eğitimine IAS bünyesindeki orta ve üst düzey tüm yöneticiler katıldı. Eğitimde kurumun vizyon ve stratejik alanlarına uygun hedef belirleme, başarı önündeki engelleri kaldıracak geribildirim alma-verme ve performans yönetiminin sağlanması için gereken bilgi ve yaklaşımların sağlıklı değerlendirilebilmesi amaçlandı. Sözlü anlatımın yanı sıra çeşitli uygulama çalışmaları ve interaktif etkinlikler ile de eğitim destekledi.

Sağlıklı Bör Yönetim Sistemi Kurmak Önemli

Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ başlıklı eğitime katılan IAS Kalite Sistemleri Yöneticisi Çiğdem Dönmez, “Eğitim boyunca performansı yönetmek için smart hedef belirleme ve geri bildirim verme teknikleri üzerinde durduk. ‘Smart hedef nasıl verilir?, Geri bildirim görüşmesi nasıl yapılır, sağlıklı geri bildirim nasıl verilir?, Belirsizlikler içinde ekip nasıl yönlendirilir?’ gibi konuları öncelikle teorik olarak işledik. Ardından teoride öğrendiğimiz konuları role play’ler ile canlandırdık. Bunun yanısıra, bir yöneticinin kendisine ihtiyaç duyan ekip arkadaşlarını nasıl yönlendirmesi gerektiği, tam, net ve anlaşılır komutlar vermesi, güven yaratması, rol model olması, objektif olması ve gerektiğinde dahil olması gibi başlıkları, uygulamalı olarak görebileceğimiz bir de oyun oynadık. Kendi adıma bu eğitimin mevcut bilgilerimi hatırlama fırsatı verdiğini söyleyebilirim. Yönetim ekibi üyeleri olarak birlikte öğrenme, daha sıcak bir iletişim kurma, birbirimize temas etme fırsatı yarattı. Keyifli ve öğretici bir gün geçirdik” dedi. IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Burak Bayrakdar ise “‘Yöneticiler İçin Performansı Etkin Yönetmek’ eğitiminde performans kriterlerinin doğru belirlenmesi, taşıması gereken nitelikler hakkında faydalı bilgiler edindik. Daha somut ve reel değerlendirme yapabilmek, her iki tarafın da hem fikir olduğu bir performans-yönetim sistemi kurabilmek çok daha sağlıklı ve gelişim hızı yüksek bir yapı oluşturulabilir. Bu konu ile ilgili hem teorik hem de pratik çalışmalarımız oldu. Eğitimin interaktif olması, kişisel ve grup olarak çalışmalar yapılması en çok dikkat çeken, fayda sağlayan yanı oldu” diye konuştu.

 

 

Benzer İçerikler

Endüstri 4.0 Bir Değişim Felsefesidir

29/01/2019

Bilişim firmalarını bir araya getiren BTVizyon Anadolu Toplantıları’nın 2019’daki ilk buluşması, Bursa Divan Otel’de gerçekleştirildi. ‘Dijital Dönüşüm ve Akıllı Firmaların Yol Haritası’ başlıklı panelde konuşan IAS Yazılım Genel Müdürü Dr. Hakan Özkara, “Endüstri 4.0, bir değişim felsefesidir” dedi.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.