Online
Teklif

Subcon Turkey: IAS, caniasERP ile 40'dan Fazla Sektöre Çözümler Sunuyor

23.05.2018

Subcon Turkey: İş süreçlerinin tamamı tek bir platformda entegre, etkin ve verimli bir ekilde yönetmek için ihtiyaç duyulan kurumsal yazılım çözümlerini üreten global bir yazılım şirketi olan IAS, 4 ülkede, 9 ofis ile hizmet veriyor. IAS Kalite Sistemleri Yöneticisi Çiğdem Dönmez, ana ürünleri olan caniasERP'nin avantajlarını anlattı.

 

İş süreçlerinin tamamı tek bir platformda entegre, etkin ve verimli bir ekilde yönetmek için ihtiyaç duyulan kurumsal yazılım çözümlerini üreten global bir yazılım şirketi olan IAS, 4 ülkede, 9 ofis ile hizmet veriyor. IAS Kalite Sistemleri Yöneticisi Çiğdem Dönmez, ana ürünleri olan caniasERP'nin avantajlarını anlattı.
 
IAS’nin kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?
IAS, iş süreçlerinizin tamamını tek bir platformda entegre, etkin ve verimli bir şekilde yönetmeniz için ihtiyaç duyduğunuz kurumsal yazılım çözümlerini üreten global bir yazılım şirketidir. 4 ülkede, 9 ofis ile hizmet veren IAS,  50’den fazla çözüm ortağına sahiptir. Mevcutta, 30 ülkede, 15 dilde, 40’tan fazla sektörde 800’den fazla firmada 30.000’den fazla eş zamanlı kullanıcı süreçlerini caniasERP ile yönetmektedir.
Ana ürünümüz olan caniasERP Kurumsal kaynak planlaması çözümümüzü, kendi geliştirdiğimiz yazılım geliştirme dilimiz olan TROIA ile yazıyor, sürekli geliştiriyor ve her sektörden, her ölçekteki firmaya uluslararası standartlarda proje yönetim metodolojilerini kullanarak, sektörel bazda uzmanlaşmış, yüksek profilli, yetkin proje ekiplerimiz ile implemente ediyoruz. Kendi ürünümüz olan yazılımımızın; geliştirme, kurulum,  proje yönetimi, uyarlama, eğitim ve bakım hizmetleri, faaliyet alanımızı oluşturuyor.
caniasERP ile süreçlerinizin optimizasyonu için fırsatları daha kolay görebilir, kurum verilerinizi anlamlı bilgiye dönüştürüp, analiz edebilir ve yönetsel kararlarınızı hızlı ve sağlıklı bir şekilde alarak, optimum maliyetle maksimum fayda yaratıp, tüm kurumsal süreçlerinizi etkin olarak yönetebilirsiniz.
 
Türkiye’deki pazar payınızın ve özellikle tercih edildiğiniz sektörler hakkında bilgi verir misiniz?
caniasERP, Türkiye’de ve dünyada 40’tan fazla sektörde, her ölçekten firmada kullanılmaktadır. Özelleştirilebilir ve ölçeklendirilebilir bir çözümdür.
Ayrıca, sektörel olarak özel çözümlere ihtiyaç duyan, tekstil, ambalaj, savunma sanayii, havacılık gibi 20’den fazla sektörlerde, sektöre özel çözümlerimiz vardır. Yazılım geliştirme ve proje ekiplerimiz sektörel olarak yapılanmış durumdadır. Müşterimizin sektörel ve özel ihtiyaçlarına göre proje uygulama yetkinliğine sahip, deneyimli, sektörel süreçlere hakim, ağırlıklı olarak endüstri mühendislerinden oluşan proje ekiplerimiz ile çalışırız. Sektör liderlerimiz, gelişmeleri yakından takip ederler, mevcut ve potansiyel ihtiyaçlara göre çözümlerimizi sürekli geliştirirler ve güncel tutarlar.
Bu sektörel uzmanlaşma yaklaşımımız ve her sektörde gerçekleştirdiğimiz best practice projelerimizle, projelerimizi hızlı ve etkin şekilde sonuçlandırır, her yeni projede öğrendiklerimizi, yeni projelerimiz için gelişme fırsatı olarak kullanırız.
 
Firmalar neden sizi tercih etmeli? Avantajlarınız nelerdir?
Pek çok firma ERP seçerken zorlanmaktadır. Uzun vadeli bir yatırım olan ve firmanın geleceğini temelden etkileyecek bu seçimde, hem doğru yazılımı hem de doğru tedarikçiyi seçmek firmalar için sadece maliyet anlamında değil, iş sürekliliği ve motivasyon anlamında da çok önemli ve zor bir karardır. Biz firmalara sadece bugünkü ihtiyaçlarını değil, ilerisi için ön gördükleri ihtiyaçlarını da karşılayacak bir çözüm sunarken, şu anda öngöremedikleri, pazarın gelişimi, teknolojik gelişmeler, tüketici trendleri, yasal gereklilikler ve benzeri pek çok gelişme ve yenilik gereği ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçları için de her zaman yanlarında olacak ve doğru çözümleri üretecek bir iş ortaklığı vadediyoruz.

ERP projeleri ancak her iki tarafın da ortak performansı ve katkısı ile başarıya ulaşabilecek projelerdir. Bir ERP çözümü seçilirken, seçilen sadece bir yazılım değildir. Aslında, firmanızın geleceğine birlikte yön vereceğiniz iş ortağını seçersiniz. Bu nedenle doğru bir ürün seçimi kadar, bu yolda sizinle birlikte yürüyecek, sizin firmanızın bir parçası olarak birlikte yol alacağınız bir yol arkadaşı seçtiğiniz bilinci ile karar vermek gerekir. Biz firmalara bu uzun ve emek isteyen yolda doğru bir ürün kadar iyi bir iş ortağı olmayı da taahhüt ediyoruz.
Ayrıca; açık kaynak kod özelliği ile özelleştirilebilir ve ölçeklendirilebilir bir ürün sunuyoruz. Sektörel bazda uzmanlaşmış, süreçlerinize neredeyse sizin kadar hakim, yetkin proje ekiplerimiz ile projelerimizi hayata geçiriyoruz. Türkiye’deki Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme ofislerimiz ile sürekli gelişen, teknolojik gelişmeleri takip eden, zamanında hazırlıklarını yaparak, müşterilerimize ve müşteri adaylarımıza vizyon katan, yön veren çalışmalar yürütüyoruz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 15504 SPICE Yazılım süreç geliştirme ve yetkinlik belirleme sistemi gibi uluslararası kurumsal sistemlerimizi kuruyor, belgelendiriyor ve sürekli geliştirerek daha iyi ürün ve hizmet sunmak için kullanıyoruz.
 
2018 yılı hedeflerinizde neler var?
IAS olarak, 2018 yılı için stratejik hedeflerimiz doğrultusunda cirosal anlamda büyümenin yanı sıra, pek çok operasyonel optimizasyon ve yenilik de hedefliyoruz. Teknolojik anlamda projeksiyonumuzda; Endüstri 4.0, Yapay zeka, Canias IQ ve Mobilite konularında yürütmekte olduğumuz çalışmalarımızdaki gelişmeler yer alıyor. Operasyonel anlamda ise, re-organizasyon çalışmaları, yurtdışında yeni pazarlar ve yeni çözüm ortakları edinimleri, yeni kurumsal yönetim sistemleri belgelendirmeleri, niteliksel ve niceliksel olarak insan kaynağına yapacağımız yatırımlar, sektörel çözümlerimizdeki geliştirmeler hedeflerimizden sadece birkaçı. Yıl içerisinde caniasERP Live etkinliklerimizle de güncel gelişmeleri , müşteri ve adaylarımızla paylaşacağız.
 
Ülkemizde ERP kullanımını yeterli buluyor musunuz?
Dünyada ERP pazarı belli bir doygunluğa ulaşmış durumda. Ülkemizde ise halen hedeflenen düzeyde değil. Ancak son yıllarda pazar ciddi bir büyüme gösteriyor. Kurumların ERP farkındalığı giderek artmakta. Gittikçe karmaşıklaşan süreçler, iş dünyasındaki hızlı değişim, rekabet zorlukları, müşteri beklentileri gibi etkenler firmaların süreçlerini etkin bir şekilde yönetebilmelerini ve bunun için de bir ERP yazılımı kullanmalarını gereklilik haline getiriyor.

Firmalar, zorlu rekabet şartlarında ayakta kalabilmek, fırsatları görüp, değerlendirebilmek, tehditlerle baş edebilmek ve müşteri memnuniyetini maksimize edebilmek için tüm değer zincirini etkin yönetebilecekleri bir ERP disiplinine ihtiyaç duyuyorlar. Talep tahminleri, tedarik zinciri yönetimi, kapasite planlama, ileri çizelgeleme, maliyet yönetimi, operasyonel verimlilik, müşteri ilişkileri yönetimi, süreç yönetimi gibi pek çok fonksiyonu içeren bütünleşik ERP yazılımları kurumların bu ihtiyaçları için olmazsa olmaz bir yönetim aracı haline gelmiş durumda.

Büyük ölçekli firmaların çoğu ERP kullanımında gerekli dönüşümü tamamlamışken, son zamanlarda pazarda ERP projelerinin ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli firmalarda yürütüldüğünü görüyoruz. Başarılı örnek projelerin artması da orta ve küçük ölçekli firmaların ERP yatırımları konusundaki çekincelerini yenmelerinde önemli bir motivasyon kaynağı. Bugün birçok farklı sektörde her geçen gün artan bir sayıda küçük ve orta ölçekli firma ERP projelerini hayata geçirmekte.

Hızla değişen iş dünyasında, karmaşık iş süreçlerinizi verimli yönetebilmek, büyük veriyi anlamlı bilgiye dönüştürerek analiz edebilmek,  zamanında ve sağlıklı kararlar alarak firmanızın geleceğine yön verebilmek için IAS olarak caniasERP çözümümüzle, kurumsal ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü ve hizmeti sunmaya, bu zor, bir o kadar da keyifli yolda yol arkadaşınız, iş ortağınız olmaya hazırız.
 

Benzer İçerikler

Güney Kore Türk Yazılımını Tercih Etti

02.11.2020

Başarısını global arenada sürdüren teknoloji firması IAS, sunduğu kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP ile dünyanın en önemli yazılım pazarına sahip ülkelerinden biri olan Güney Kore’deki operasyonlarında büyük başarı ile devam ediyor. Ülkenin en önemli otomotiv firmalarından birinde başlatılan caniasERP projesinde, Türk mühendislerin çalışmaları ile büyük başarı elde edildi.

IAS’ın Yeni Danışman Adayları IBA’da Eğitimde

16.09.2020

Hem globalde hem de Türkiye’de her geçen gün iş hacmini ve çalışan sayısını arttıran IAS, yakın dönemde 50’ye yakın yeni danışman ve yazılım uzmanını ekibine katmayı planlıyor. Ekibe katılması planlanan adayların, mülakat öncesinde IAS Business Academy (IBA) tarafından sunulan iki haftalık ücretsiz temel caniasERP eğitimlerini başarı ile tamamlaması bekleniyor.

IBA Webinar’ları Hız Kesmeden Devam Ediyor

15.09.2020

Mart ayından bu yana her Salı, IAS Business Academy tarafından ücretsiz olarak düzenlenen caniasERP webinar’ları izleyiciden büyük ilgi görüyor! caniasERP modülleri ile ilgili güncel bilgilerin yanı sıra Endüstri 4.0 konularını da içeren webinar’lar, hız kesmeden devam ediyor.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele