Bizim ile İletişime Geçin

Tekstil Devi Kurumsal Yolculuğuna caniasERP İle Devam Edecek

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük tekstil sektörü üreticilerinden biri olan Aydın Tekstil, iş süreçlerini caniasERP ile yönetme kararı aldı. Proje detayları ve hedefleri, Elite World Europe Hotel’de gerçekleşen yüksek katılımlı açılış toplantısında (kick off) konuşuldu.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük döşemelik, perdelik, yatak kumaşı ve ev tekstili sektörü üreticilerinden biri olan Aydın Tekstil, sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübeli yolculuğuna IAS ile işbirliği yaparak devam etme kararı aldı. Eğitimli, genç, dinamik yönetim kadrosu, bin 200 çalışanı ile yılda 30 milyon metre kumaş ve 85 bin ton iplik üretme kapasitesine sahip olan Aydın Tekstil, iş süreçlerini IAS’nin ERP çözümü caniasERP ile yönetecek. Dijital dönüşüm konusundaki çalışmalara ağırlık veren firma, caniasERP ile sektöründeki yetkinliğini birkaç adım daha öteye taşımayı hedefliyor. Aydın Tekstil, IAS üst yönetiminin ve KPMG yetkililerinin katılımıyla Elite Worlde Europe Hotel’de gerçekleşen açılış toplantısında, paydaşlar proje beklenti, talep ve hedeflerini konuşarak yol haritasının hatlarını çizdiler. Sunum ve konuşmalarla geçen açılış toplantısı, gerçekleşen çalıştay ile devam etti. Proje ekiplerini bir araya getiren bu çalıştay ile ortak bir dil oluşturma adına ilk adım da atıldı. 

Kurum Kültürümüzü Revize Ediyoruz  

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aydın Tekstil Aile Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Aydın, firmanın dijital dönüşüm sürecini anlatarak, IAS iş birliğinden bahsetti. IAS ile anlaşıp caniasERP ile iş süreçlerini yönetme kararı aldıklarında büyük bir değişim için de adım attıklarını söyleyen Aydın, “Günün şartlarına göre kabuk değiştirdiğimiz dönemler oldu. Gelecek ihtiyaçlarımıza ilişkin kendimizi revize etmemiz gerektiğinin farkındayız. caniasERP ile iş süreçlerimizi yönetme kararı aldığımızda belki de bu çalışmaların en kapsamlısını başlatmış olduk. Bunun yalnızca ERP sistemine geçiş değil gerçek bir kültürel değişim olduğunu düşünüyoruz. Hedefimiz günün sonunda daha dinamik, fark oluşturan, yaratıcılığa daha çok vakit ayıran, sürdürülebilir ve daha hızlı büyüyen bir organizasyon oluşturmak. Bunu da ancak doğru veriyi kullanarak, doğru veriye daha hızlı erişerek gerçekleştirebiliriz” dedi ve “Bugüne kadar sistemleri salt kaydedici araçlar olarak kullandık, bugünden sonra bize asiste edecek, bize yön gösterecek, yürüdüğümüz yolda bizi destekleyecek bir sistem inşa edeceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birbirimize destek olarak çalışacağız ve bu organizasyon içinde danışmanlarımız ile birlikte IAS ekibi bize güncel ERP çözümlerini getirirken, KPMG ekibi de en iyi uygulamaları ile süreçlerimizi iyileştirmemize yardımcı olacaklar. Bu çalışma ile hem şirketlerimiz hem de çalışanlarımız bir adım öteye taşınacaktır” diye ekledi.

Kurumsal Firmalar İçin Dijital Dönüşüm Kaçınılmaz

Konuşmasında dijital dönüşümün önemine vurgu yapan Aydın Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Karaca, “Günümüzde işletmelerin faaliyetlerini kişilere bağlı olarak sürdürmesi son derece zor. Yaklaşık dört yıl içerisinde, iki ayrı lokasyonda yeni fabrikalar kurmuş bir şirket olarak bu işin profesyonel bir yazılım ve sağlam veri analizleri ile yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Kurumsal şirketlerin belirli kurallar çerçevesinde, sistemli bir şekilde yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda bir ERP yazılımına olan ihtiyacımızın her geçen gün arttığını gözlemledik. Yaptığımız kapsamlı analizler neticesinde IAS’nin ERP çözümü olan caniasERP ile iş süreçlerimizi yönetmeye karar verdik” dedi.

Çıtamızı Bir Adım Yukarı Taşıyoruz

Açılış toplantısında yaptığı konuşmaya proje hakkındaki olumlu düşüncelerini aktararak başlayan IAS Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu, “IAS olarak bugüne kadar hem Türkiye’de hem de yurtdışında binden fazla proje gerçekleştirdik. Bu projelerin yaklaşık 50 tanesi tekstil ve ilişkili alt sektörlerdeydi. Aydın Tekstil projemiz, tekstil sektöründeki 10’uncu büyük projemiz. Üst yönetim de dahil olmak üzere Aydın Tekstil’in ilgisi ve katılımını, aynı zamanda analiz ve kavramsal tasarım sürecinde KPMG’nin katkısını da düşündüğümde bunun en başarılı projemiz olacağına inancım çok kuvvetli. Proje tamamlandığında IAS olarak tekstil sektöründeki sektörel çözümümüzün çıtasını birkaç adım yukarıya taşıyacağız. Ayrıca Aydın Tekstil grubunun gelişim stratejilerine paralel olarak hedeflerini gerçekleştireceğiz. 2019 yılında IAS’nin gözbebeği olacak Aydın Tekstil projesinin başından sonuna dek tüm IAS üst yöneticilerinin takibinde olacağını da bildirmek isterim. Projemiz şimdiden hayırlı olsun!” şeklinde konuştu.

caniasERP Her Alanda Esneklik Sunar

Aydın Tekstil ile iş ortaklığının ötesinde, birlikte gelişebilecekleri bir yola çıktıklarını söyleyen IAS Genel Müdürü İlker Er, IAS’nin 30 yıllık tecrübesini ve tarihini özetleyerek projenin başarısına olan inancını vurguladı. Er, “1989’da Almanya’da kurulan şirketimiz daha sonra 1994’te operasyonlarının özellikle yazılım geliştirme tarafını Türkiye’ye taşıdı. Burada kurulan Ar-Ge ekibimiz ile 1997’de TUBITAK destekli TROIA geliştirme dilini hayata geçirdik. Bir ERP yazılımının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edilmiş bu dil, bizlere büyük bir avantaj, hız ve geliştirme kolaylığı sağlıyor. TROIA geliştirme dilimiz ve diğer araçlarımızla birlikte daha sonra 2000 yılında dünyanın ilk internette çalışan ERP yazılımlarından biri olduk. Bu bizim 20 önceki yenilikçi vizyonumuzun en önemli göstergesi. Bu yenilikçi vizyonumuz bugün de aynı şekilde devam ediyor. TROIA geliştirme dili, ona bağlı veritabanı yönetim araçları ve süreç yönetim araçlarıyla birlikte kullanıcının tüm taleplerini gerçekleştirebilecek kabiliyete sahip” diye anlattı. Er’in ardından söz alan IAS Bölge Satış Müdürü Salman Yüksel de caniasERP’nin esnek yapısına vurgu yaparak kullanım kolaylığından söz etti. Yüksel, “TROIA geliştirme dili ile istenilen geliştirmelerin kolayca gerçekleştirilmesine olanak sağlayan caniasERP, yüzde 100 web tabanlı olarak çalışabilir. Bu da kullanıcıya yalnızca yazılım üzerinde değil her alanda esneklik sağlar. Tüm kullanıcılar, yetkileri dahilinde, istedikleri her yerden, her platform ve cihazdan iş süreçlerini takip edebilirler” diye anlattı.

image
image
image
image

Benzer İçerikler

Dijital Trend: 2019'da e-İrsaliye ve e-Müstahsil Uygulamaları Geliyor

22/01/2019

Dijital Trend dergisine verdiği röportajda e-Dönüşüm hareketinin zaman, maliyet ve doğayı koruma açısından önemini vurgulayan IAS Genel Müdürü Metehan Altındil, “e-Dönüşün sürecini en başından beri destekliyoruz.  e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İhracat uygulamarının ardından 2019’da e-İrsaliye ve e-Müstahsil uygulamarı da müşterilerimizin hizmetine sunulacak” diyor. 

IAS IASDB ile  Geleceğe Bir Adım Daha Yakın

22/01/2019

ERP çözümü caniasERP’yi kendi açık kaynak kodlu geliştirme platformu TROIA ile üreten IAS, şimdi de kendi veritabanını kullanmaya hazırlanıyor. IAS Yazılım Genel Müdürü Dr. Hakan Özkara, “Gelişen teknoloji ile birlikte ERP çözümümüzün kapsamı da hızla büyüyüp gelişiyor. IASDB de IoT, otomasyon, yapay zeka gibi bu genişleme fikirlerinden biriydi. Müşterilerimize uçtan uca, entegre çözümler sunmak ve çözümün her noktasına hakim olup katma değer ilave etmek istiyoruz” diyor.

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.