Online
Teklif

Türkiye’de Üretilen İlk Veri Tabanı caniasERP Live’da Tanıtılacak

27.08.2019

26 Eylül’de Four Seasons Bosphorus Hotel’de düzenlenecek caniasERP Live etkinliğinde Türkiye’de üretilen ilk veri tabanı, IAS DB, tanıtılacak. IAS’nin ürettiği yeni veri tabanı sistemini anlatan IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “IAS DB bugün sunduğu avantajların yanı sıra gelecek için de önemli bir yatırım” diyor.

IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan26 Eylül’de Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek olan caniasERP Live etkinliğinde, caniasERP’deki son geliştirmeler, avantajlar, IAS’nin gelecek ile ilgili planları ve Endüstri 4.0 ile birlikte şekillenen yeni misyonlar konuşulacak. Etkinlikte Türkiye’de üretilen ilk veri tabanı olan IAS DB’yi ise IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan tanıtacak. “IAS DB, Türk yapımı olması, maliyet, uyumluluk, performans ve güvenlik anlamında sunduğu avantajlar ve gelecekte yapmayı planladığımız çalışmalar için bir ön aşama oluşturması açısından oldukça önemli bir proje. Türkiye ekonomisi açısından da çok büyük bir adım olacak” diyen Tan, ilgili herkesi caniasERP Live etkinliğine davet ediyor…

IAS olarak 2019 yılında yoğunlaştığınız gündem maddeleri nelerdi? 
Bu yıl gündem maddelerimizde; IoT çözümümüz kendi üretimimiz olan veri tabanımız IAS DB, yeni versiyonumuz 8.02 ve ona bağlı olarak gelişen yeni web client çalışmalarımız var. İş katmanında da yine bu çerçeveden düşünülecek pek çok konu var. Gündemimiz operasyonel açıdan da son derece yoğundu. En önemli gelişmelerden bir tanesi Güney Kore’deki şirketimizin açılmasıydı. Orada görev alacak olan Güney Koreli arkadaşlarımızın eğitimleri de İstanbul’da tamamladık. Bunun dışında pek çok ülkede yeni partnerler bulmak ve etkileşim ağımızı artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konusunda da yasal mevzuata uygun olarak yapılan pek çok yenilik var. 

caniasERP Yaşayan Bir Ürün

caniasERP Live İstanbul etkinliğinden bahseder misiniz?
IAS olarak her yoğun dönemimizin ardından, yeni versiyon ya da yeni ürünler çıkardığımızda, bunu müşterilerimize ve müşteri adaylarımıza tanıtmak için bir etkinlik düzenliyoruz. ‘Yeni bir şey ürettik, bu heyecanı paylaşalım. Bu geliştirmeleri sizler ile birlikte çok daha ileri götürelim’ diyoruz. Güzel bir ortam oluyor; çalışanlarımız yaptıkları işlerin insanlar üzerinde nasıl etkiler bıraktığını gördüklerinde onurlanıyorlar, müşteriler de bizim heyecanımızı görüp ileride neler yapmak istediğimizi, geleceğe dair planlarımızı öğreniyorlar. Etkinliğin adı ‘Live’ çünkü sunduğumuz ürün, caniasERP, gerçekten yaşayan bir ürün. O ürünün yaşamındaki yenilikleri de müşterilerimize ve adaylara anlatmaya çalışıyoruz. 

Katılımcılar tarafından baktığınızda, sizce etkinliğe katılmak neden önemli?
Öncelikle etkinliğin kapısı herkese açık… Farklı profiller olacak; müşterilerimiz, müşteri adaylarımız, partnerlerimiz, partner adaylarımız, öğrenciler, konunun meraklıları… Katılım nedeni ve avantajı her profil için ayrı ayrı değerlendirilebilir. Öncelikle müşterilerimiz için oldukça önemli; caniasERP yaşayan bir ürün, sürekli gelişiyor ve değişiyor. Onlar bu değişimleri birinci ağızdan dinleme fırsatı bulacaklar. Kendileri bu ürünü kullanıyor olsalar bile kendi işlerine değer katabilecek yeni özellikleri keşfedecekler, danışmanlar ve satış ekibimiz vasıtasıyla bir şekilde bu konuda daha net bilgi alabilecekler. Müşteri adayları için ise çok daha önemli bence; firmalarını belki çok daha etkin bir şekilde yönetmek istiyorlar ama bir yerde tıkandılar ve kendilerine uygun esnek bir çözüm arıyorlar… Bu etkinlikte önemli alternatiflerinden biri olan caniasERP’yi tanıma, bildikleri diğer ERP yazılımlarıyla kıyaslama ve IAS ekibi ile tanışma şansı yakalayacaklar. Bu toplantının partnerler için de önemli olduğunu düşünüyorum; IAS, büyümek konusunda ciddi hedefleri olan ve bunları her geçen gün gerçekleştiren, aynı zamanda kendi uzanabildiği yerlerin dışında da partnerlerle bir şekilde çalışabilme kültürü olan bir şirket. Hem uluslararası anlamda hem de Türkiye içerisinde. Dolayısıyla partnerlerin ya da partner adaylarının, bu ürünü en iyi şekilde kendi müşterilerine ya da potansiyel müşterilerine anlatabilmesi için en yeni, en sıcak bilgiyi edinebilecekleri güzel bir etkinlik. Önceki etkinliklerimizden güzel iş birlikleri çıktı, güzel temaslar kuruldu. Etkinlik sonrasında ciddi bir tempo yaşandı, çok kişiden dönüş aldık. Bunlar bizim için güzel bir tetikleyici oluyor, ciddi bir dinamizm katıyor.

IAS DB Türkiye’de Bir İlk

Siz hangi konuda sunum yapacaksınız? Ana hatları ile anlatır mısınız?
Farklı bakış açısıyla; kendi yazılım geliştirme platformunu ortaya koymuş bir firma olarak, şimdi de IAS DB adını verdiğimiz kendi veri tabanı sistemimizi sunuyoruz. Sunumum, bu yeni veri tabanı sistemi konusunda olacak. IAS DB, hem şirketimiz hem de ülkemiz için oldukça önemli ve ilklerden biri olma niteliği taşıyan bir ürün. Sahip olduğu niteliklerle çok bilinen veri tabanı sistemlerine önemli bir alternatif teşkil eden IAS DB'nin müşterilerimiz ve ülkemiz için önemli bir değer yaratacağını düşünüyoruz.IAS DB projesine başlamamızdaki temel neden, ERP katmanı ile tam uyumlu, yüksek performanslı çalışabilen bir veri tabanı sistemini makul maliyetlerde sunabilmek ve müşterilerimizin toplam sahip olma maliyetini düşürmekti. IAS DB, caniasERP platformuyla uyumluluğu ve performans anlamında ciddi imkanlar sunuyor. Ancak bunun yanında, gelecekte gerçekleştirmeyi planladığımız yapay zeka, büyük veri gibi projeler için de bir altyapı çalışması. Aynı zamanda IoT çalışmalarımızda da kendi veri tabanımıza sahip olmak bize önemli bir yol kat ettirecek. IAS DB’yi gelecekte yapacağımız projeler için bir giriş noktası, bir basamak olarak görüyoruz. IAS DB, Türk yapımı olması, maliyet, uyumluluk, performans ve güvenlik anlamında sunduğu avantajlar ve gelecekte yapmayı planladığımız bazı çalışmalar için bir öne aşama oluşturması açısından oldukça önemli bir proje. Ürünü pazara iyi şekilde entegre edebilirsek ciddi bir potansiyel yaratacağını düşünüyorum. Türkiye ekonomisi açısından da çok büyük bir adım olacak. Bugün büyük ölçekli bir ERP kullanıcısı yabancı bir veri tabanı yazılımı aldığında ciddi bir yatırım yapmış oluyor. IAS DB büyük ölçekte müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilir güzel bir ürün. ERP çözümüyle uyumlu çalışabiliyorsa, beklenen performansı sunuyorsa, geleceğe uygunsa ve arkasında 30 yıldır ERP hizmeti sunan bir şirket duruyorsa neden düşünülmesin? Sunumumda bu konudan biraz bahsedeceğim ve veri tabanımız IAS DB’yi katılımcılara tanıtacağım.

 

Benzer İçerikler

Güney Kore Türk Yazılımını Tercih Etti

02.11.2020

Başarısını global arenada sürdüren teknoloji firması IAS, sunduğu kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP ile dünyanın en önemli yazılım pazarına sahip ülkelerinden biri olan Güney Kore’deki operasyonlarında büyük başarı ile devam ediyor. Ülkenin en önemli otomotiv firmalarından birinde başlatılan caniasERP projesinde, Türk mühendislerin çalışmaları ile büyük başarı elde edildi.

IAS’ın Yeni Danışman Adayları IBA’da Eğitimde

16.09.2020

Hem globalde hem de Türkiye’de her geçen gün iş hacmini ve çalışan sayısını arttıran IAS, yakın dönemde 50’ye yakın yeni danışman ve yazılım uzmanını ekibine katmayı planlıyor. Ekibe katılması planlanan adayların, mülakat öncesinde IAS Business Academy (IBA) tarafından sunulan iki haftalık ücretsiz temel caniasERP eğitimlerini başarı ile tamamlaması bekleniyor.

caniasERP Temel Döngü Eğitimi Udemy’de! 

28.07.2020

IAS Business Academy (IBA), dünyanın en geniş online kurs seçkisine sahip eğitim platformlarından Udemy’de sunduğu eğitimlere bir yenisini daha ekledi. caniasERP Genel Bilgilendirme ve canias IQ eğitimlerinin yanı sıra caniasERP Temel Döngü eğitimi de artık Udemy’de!

Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele