Online
Teklif

IASDB

caniasERP IASDB - Özelleştirilmiş Veri tabanı

IASDB – caniasERP İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ VERİ TABANI

IASDB, tüm dünyada popüler olan açık kaynak kodlu, platform bağımsız, nesne ilişkisel veri tabanı yönetim sistemi PostgreSQL temel alınarak, caniasERP’nin gereksinimleri doğrultusunda geliştirilmiş özel bir veri tabanıdır. caniasERP’nin gücünü desteklemek amacıyla, mevcut altyapı üzerinde değişikler yapılarak ve birçok yeni özellik geliştirilerek özelleştirilmiştir. Günümüzün en çok tercih edilen veri tabanı sistemleriyle sorunsuz çalışabilen caniasERP, gelişen teknolojiler doğrultusunda sağladığı gelişmiş özellikleriyle en iyi performansı sağlamayı amaçlar. Bu nedenle uygulama platformunda oluşturduğu esnek ve gelişmiş yapıyı veritabanı tarafında da çok daha uyumlu ve yüksek performanslı bir şekilde sağlayacak ve karşılaştığı kısıtları ortadan kaldıracak IASDB veritabanını geliştirildi. caniasERP, veritabanı bağımsız özelliğinin sağladığı esnek altyapısını IASDB ile bir adım öteye taşıdı… Yapay zeka ve büyük veri alanlarında caniasERP’nin gelecek planlarına tam uyum sağlayan IASDB, ERP dünyasındaki son gelişmeler doğrultusunda caniasERP’nin gelişimine destek olacak bir mimariye sahip.

IASDB Teknolojisi ve Avantajları

caniasERP ile Eşsiz Uyum Ve Yüksek Performans

caniasERP’nin gereksinimleri baz alınarak geliştirilen IASDB, veritabanı katmanında sağladığı üstün özellikler sayesinde uygulama üzerindeki yükü azaltarak, sistemin daha yüksek performansla çalışmasını sağlar.

Yerelleştirme ve Dil Desteği

IASDB, Unicode dil desteği sayesinde, Türkçe de dahil olmak üzere birçok dili destekler. caniasERP’nin çoklu dil desteğine uygun olarak, desteklenen dillerde gerçekleştirilen yerelleştirme sayesinde, veriler içerisinde sorunsuz bir şekilde arama ve sıralama işlemleri yapılabilir.

Platform Bağımsız

IASDB, tüm modern işletim sistemleri (Windows, Linux, Unix, Mac OS, vb.) üzerinde çalışır. Ayrıca tüm işlemci mimarilerini (x86, x86_64, IA64 vb.) de destekler.

Kolay Kurulum Ve Yapılandırma

IASDB, birkaç adımda, dakikalar içerisinde sunucu üzerine kurulup kullanıma hazır hale getirilebilir. İleri seviye mimariler hariç, karmaşık yapılandırma ayarları yapmadan, veri tabanı sunucusu hizmete hazır hale getirilebilir.

Ölçeklenebilir Bir Mimari

IASDB, tek sunuculu mimariden, yüksek işlem kapasitesi gerektiren üretim ağırlıklı çok sunuculu mimarilere kadar tüm yapıları destekler. Ayrıca tek sunucu ile kurulan mimari kolay ve sorunsuz bir şekilde daha büyük ölçeklere yükseltilebilir.

Yüksek Erişebilirlik

IASDB, gelişmiş mimarisi sayesinde plansız kesinti ve arıza sürelerini minimum seviyeye indirir. Gereksinimler doğrultusunda veri tabanı sunucusu replike edilebilir ve uluslararası hizmet sunulan senaryolar için farklı konumlarda bulunan veri tabanı sunucuları üzerinden hizmet sağlanabilir.

Üstün Güvenlik Yöntemleri

Veri tabanı güvenliği konusunda ihtiyaç duyulan kimlik doğrulama, yetkilendirme, denetim, veri güvenliği, veri şifreleme ve satır seviyesinde güvenlik yöntemlerinin tamamı IASDB tarafından desteklenmektedir.

Maliyet Avantajı

caniasERP ile tam entegre çalışan IASDB, sağladığı üstün teknik özelliklerinin yanı sıra veri tabanı lisans ve bakım maliyetleri açısından da önemli bir tasarruf sağlar.

Yapısal Olmayan Veriler İçin Eşsiz Destek

Yapısı tanımlı veriler için kullanılan ilişkisel veritabanı mantığı, güncel kurumsal veri tabanlarının tamamı tarafından desteklenmekte. IASDB, bu mantığın yanı sıra fotoğraf ve video dosyaları gibi yapısal olmayan veri yapılarını da saklayıp işleyecek kapasiteye sahip bir veri tabanıdır.

Veri Yedekleme ve Kurtarma Senaryoları

Sürekli büyüyen veri hacminin erişilebilir, kullanılabilir olması ve koruma altında tutulabilmesi için çoklu yedekleme ve kurtarma yöntemleri desteklenir. Gerek yasal zorunluluklar, gerekse firmaların iç süreçleri gereği belirli aralıklarla caniasERP yedeklerinin alınması, bilgi işlem sorumlularının kritik görevlerinden biridir. Sürekli artan veri miktarı sebebiyle yedekleme işlem sürelerinin uzadığı ve hatta veri yedeğinin düzenli alınamadığı senaryoları ortadan kaldıracak altyapı, IASDB tarafından desteklenir.

Veritabanı üzerinde IASDB ile fiziksel ve mantıksal yedekleme yapılabilir ve kolay bir şekilde yedekten geri döndürme işlemi gerçekleştirilebilir.

Veri Güvenliği ve Gizliliği

Global ve yerel regülasyonlara uygun güvenlik ve gizlilik standartlarını sağlayan teknolojilerin büyük bir kısmını destekleyen IASDB, kurumların ürettiği ve sakladığı veriler ile ilgili güvenlik endişelerini ortadan kaldırır.

Güncel Teknolojilere Uyumlu Altyapı

IASDB, güçlü altyapısı sayesinde güncel kurumsal veri tabanlarının desteklediği birçok yenilikçi özelliği destekler ve bu sayede büyük veri, yapay zeka (Veri Bilimi, Makine Öğrenmesi) konularında gereken teknolojiyi sağlar.

ÖZELLİKLERE GENEL BAKIŞ

Genel Özellikler
 • Modern kurumsal veri tabanı sistemlerinin sağladığı yetenek ve özellikleri destekler.
 • Windows ve Linux işletim sistemleri üzerinde sorunsuz çalışır.
 • Kurulum ve yapılandırması kolaydır.
 • Yüksek güvenlik ve erişilebilirlik sağlar.
 • Ölçeklenebilir ve esnek bir mimariye sahiptir.
 • Rakiplerine kıyasla çok daha ekonomiktir.
Teknik Özellikler
 • Yapısal olmayan veri yapılarını destekler
 • Global SQL standartlarını büyük ölçüde destekler
 • Coğrafi veri yönetimi için en gelişmiş altyapıya sahiptir
 • Desteklediği zengin uygulama dili desteği sayesinde geliştirmeye açıktır
 • Gelişmiş paralel sorgu çalıştırma yapısına sahiptir
 • Fiziksel ve mantıksal replikasyon için gerekli altyapıyı sağlar
Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır. İncele