Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP TEDARİK - İTHALAT YÖNETİMİ MODÜLÜ (IMP)

caniasERP IMP (Import) İthalat Yönetimi Modülü, özellikle dış ticaret işlemlerini kendi bünyelerinde yürütmekte olan firmalar açısından önem taşıyan ve sistem üzerinde tüm satın alma süreçleri ile entegre çalışan bir uygulamadır.

caniasERP ile İthalat Yönetimi Modülü (IMP)

Bu modül,özellikle dış ticaret işlemlerini kendi bünyelerinde yürütmekte olan firmalar açısından önem taşıyan ve sistem üzerinde tüm satın alma süreçleri ile entegre çalışan bir uygulamadır. İthalat Yönetimi Modülü (IMP) bağlantıları, grafikte açıklanmıştır.

 

Ek Masraf Hesaplamaları

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP) ile kullanıcılar nakliye, sigor­ta, paketleme ve ekstra masraf bilgilerini tanımlayarak beyan­name tutarına bu masrafları da ekleyebilirler. Ayrıca kullanıcı­lar, caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP) ile canias ERP Satınalma modülünün entegre çalışması sayesinde satınalma belgelerinde planlanmış diğer masrafları da görüntüleyebilirler.

 

Fatura Takibi

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP) ile kullanıcılar ithalat belgesi içerisinde belge ile ilişkili olan asıl mal faturalarını ve masraf faturalarını görüntüleyebilirler. İsteğe bağlı olarak faturayı, kalem bazında detaylı olarak ya da fatura bazında özet olarak görüntüleme şansına sahiptirler.

Fatura, caniasERPFatura Kontrolü modülü içerisindeki bir itha­lat belgesi ile eşleşiyorsa İlgili Fatura Kalemleri olarak, eşleşmi­yorsa Fatura Kalemleri olarak görüntülenir.

 

Aşama Takip Uygulaması

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP), kullanıcılarına siparişin han­gi aşamada olduğunu takip edebilme imkanı sunar. Aşama ta­kip uygulamasıyla ithalat sürecindeki ürünlerinizin hangi aşa­mada (örn: yolda, gümrükte, depoda v.b. ) olduğunun takibini yapabilirsiniz.

Bu uygulama ile kullanıcılar nakliyeye ait yükleme istasyonu, karşı gümrükten tahmini çıkış zamanı, gümrüğe tahmini geliş zamanı, nakliyeciye teslim tarihi gibi bilgileri görüntüleyebilir­ler. Uygulama içerisinde ayrıca Malzeme Aşama İstatistikleri ve Sipariş Kalemi İstatistikleri gibi bilgileri görüntüleme imkânları da bulunmaktadır.

Nakliye tipleri destek tablosu ile sistemde her nakliye tipi için ayrı bir formül tanımlanabilir. Böylece belgenin toplam miktarı seçilen nakliye tipi için verilen formüle göre hesaplanabilir.

 

Öngörülen Gümrük Toplamı

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP), ithalat kalemlerini GTIP kod­ları bazında gruplamamıza imkan sağlar. Bu sayede gruplanan kalemlerin öngörülen ağırlıkları ile gözetim vergileri çarpılarak öngörülen toplam hesaplanır. Kalem toplamı ile kıyaslanan bu değerler, ekstra yurtiçi ve yurtdışı masraflarla ilişkilendirilerek ödenecek olan gümrük vergisi tahmini olarak hesaplanıp kul­lanıcıya sunulur.

 

İthalat Ödemeleri

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP) ile ithalat ödeme işlemleri beyanname bazında gerçekleştirilir. Ödeme işlemi farklı kur hesaplarına göre yapılabilir. Ayrıca ödeme esnasında banka bilgileri, banka masraf bilgileri; varsa komisyon, masraf ve indi­rim bilgileri de girilebilir. Ayrıca ödemeleri muhasebeleştirerek ödemeyi fiili hale geçirmek mümkündür.

DİĞER MODÜLLER İLE BAĞLANTI

caniasERP İthalat Yönetimi modülü caniasERP Satınalma modülü ile bağlantılı olarak çalışır. İthalat belgesi, satınalma kalemle­rinden kopyalanarak oluşturulur. Bu kopyalama esnasında it­halat belgesi ve satınalma belgesi içerisindeki verilerin tutar­lılığı, ithalat belge tipleri destek tablosu ile kontrol edilebilir.

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP), caniasERP Finansal Muha­sebe modülü ile de bağlantılıdır. İthalat Yönetimi Modülü (IMP) içerisinde oluşturulan beyannamelerin ödeme işlemleri caniasERP Finan­sal Muhasebe modülüne aktarılarak doğruluğu kontrol edilir.

 

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP), caniasERPİhracat Yönetimi modülü ile bağlantılıdır. Bu bağlantı kapsamında, ihracat iade­leri caniasERP ithalat Yönetimi modülü içerisinde işlenir. Aynı şekilde ithalat iadeleri de caniasERP İhracat Yönetimi modülü içerisinde işlenir.

caniasERP İthalat Yönetimi Modülü (IMP) ayrıca caniasERP Doküman Yönetimi modülü ile de bağlantılıdır. Kullanıcılar ithalat belge­leri için gerekli dosyaları ekleyebilir, bu dosyaları daha sonra görüntüleyebilir, değiştirebilir ya da indirebilirler.

 

IMP modülüyle ilişkili olan diğer modülleri inceleyerek devam edebilirsiniz. Modüllerle ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki alandaki incelemek istediğiniz modül ismine veya kutucuğuna tıklayabilirsiniz.


MODÜL GRUBU

Satınalma - PUR

SATINALMA - PUR

Fatura Kontrolü - VER

FATURA KONTROLÜ - VER

ETKİLEŞİMDE OLDUĞU MODÜLLER

Satınalma - PUR
SATINALMA - PUR
Stok Yönetimi - INV
STOK YÖNETİMİ - INV
Fatura Kontrolü - VER
FATURA KONTROLÜ - VER
Kalite Yönetimi Sistemi - QLT
KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ - QLT
Elektronik Veri Alışverişi - EDI
ELEKTRONİK VERİ ALIŞVERİŞİ - EDI
İthalat Yönetimi - IMP
İTHALAT YÖNETİMİ - IMP


Canias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.