Bizim ile İletişime Geçin

caniasERP MALZEME YÖNETİMİ – TRANSFER SİPARİŞİ MODÜLÜ (TRO)

caniasERP TRO (Transfer Order) – Transfer Siparişi Modülü ile depo/mağazalar, malzeme ihtiyaçlarını belirleyebilir, stok plan­laması yapabilir, diğer depolardan malzeme talebinde buluna­bilir ve siparişlerini takip edebilirler.

caniasERP ile Transfer Siparişi Modülü (TRO)

Depo/mağazaların malze­me ihtiyaçlarını satın alma ve üretim yerine caniasERP Transfer Siparişi Modülü (TRO) ile transfer yöntemini kullanarak karşılaması firmalara zaman, mekan ve mali kaynaklarını verimli kullanma imkanı sağlar.

 

caniasERP Transfer Siparişi Modülü (TRO) ile depolar ihtiyaçlarını be­lirlerken önceki yıllarda depodan yapılan satışlar dikkate alı­narak ortalama stok tüketim süresi hesaplanır. Yeniden sipariş ve teslim süreleri de dikkate alınarak sistem tarafından ihtiyaç miktarı önerilir. Depolar bu ihtiyaçlar doğrultusunda malzeme transfer talebinde bulunurlar.

 

Esnek Dağıtım

Farklı depoların transfer talepleri tek merkezden yönetilir. Mer­kez, tüm talepleri değerlendirir. Bu taleplerin karşılanmasında esnek dağıtım metotlarından birisi tercih edilerek "ihtiyaç ka­dar", "ihtiyaç oranında" ya da "eşit dağıtım" yöntemlerinden biri uygulanabilir. Burada stok yönetimi verimliliği esastır.

Hızlı Dağıtım

Sistemde bulunan iş emirlerinin malzeme ihtiyaçlarını, hızlı da­ğıtım ekranında topluca görmek mümkündür. Sistem, ihtiyaç duyulan malzeme miktarları ile farklı depolardaki stok miktar­larını otomatik hesaplayarak üretim için gerekli malzemelerin dağıtımının hızla planlanmasına imkan sağlar.

 

Bu dağıtım yapısı kullanılarak üretim için gerekli malzemeler birden fazla depodan, parça parça temin edilebileceği gibi tek bir depodan da transfer isteği ve emri oluşturulabilir. Transfer, bu istek ve emirler doğrultusunda gerçekleştirilir. Bütün bu işlemlerin otomatik olarak tamamlanması, üretimi aksatacak zaman kaybını engeller.

 

Entegrasyonun Avantajları

Stok hareketleri caniasERP Stok Yönetimi modülü ile enteg­re olarak yapılmaktadır. Anlık stok bilgileri elde edilir ve stok hareketleri sağlanır. Transfer istekleri ve transfer siparişleri caniasERP Malzeme İhtiyaç Planlaması modülünde dikkate alı­narak malzeme ihtiyaç planlamasına dahil edilebilir. caniasERP Satış modülü ile önceki yıllarda yapılan satışlar dikkate alınarak malzeme ihtiyaçları hesaplanabilir. caniasERP Üretim Planlama­sı ve Kontrolü modülü entegrasyonu ile üretimde kullanılacak malzemeler için transfer talebi açılabilir.

 

TRO modülüyle ilişkili olan diğer modülleri inceleyerek devam edebilirsiniz. Modüllerle ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki alandaki incelemek istediğiniz modül ismine veya kutucuğuna tıklayabilirsiniz.

 


MODÜL GRUBU

Stok Yönetimi - INV

STOK YÖNETİMİ - INV

Kalite Yönetimi Sistemi - QLT

KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ - QLT

Malzeme İhtiyaç Planlaması - MRP

MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMASI - MRPCanias ERP

sales_tr@caniaserp.com

+90 (212) 465 65 60

Havaalanı Kavşağı EGS Business Park Blokları B1 Blok K:17 34149 Yeşilköy - Bakırköy / İstanbul

Copyright 2018 - Industrial Application Software - Tüm Hakları Saklıdır.